Kotwica Kołobrzeg remisuje z Rozwojem Katowice

Krzysztof Marczyk
W meczu rozgrywanym awansem w ramach 26. kolejki Kotwica podzieliła się punktami z Rozwojem.

Takim samym rezultatem, 1:1, zakończyło się pierwsze spotkanie. Broniących się przed spadkiem podopiecznych Ryszarda Wieczorka remis oczywiście nie zadowala. Tym bardziej, że rywale jak najbardziej byli w zasięgu.

Bramki zaczęły padać później, po dość sennej pierwszej części spotkania. Wynik otworzył na początku drugiej połowy Michał Płonka, który uderzeniem na granicy pola karnego pokonał Roberta Błąkałę. Kotwica nie zamierzała pozostać dłużna i rzuciła się do odrabiania start. Groźny strzał Łukasza Kacprzyckiego obronił jednak golkiper gospodarzy.

Wreszcie, w 70. minucie, kołobrzeżanie dopięli swego, bo celny strzał z dystansu oddał Mateusz Świechowski. Outsider z Kołobrzegu na tym poprzestawać nie zamierzał (m.in. minimalnie niecelne uderzenie Sebastiana Bartlewskiego), ale w pozostałych minutach praktycznie bił już tylko głową w mur.

Piłkarze Kotwicy bardzo chcieli, ale albo brakowało chłodnej głowy (pośpiech, zbyt szybkie pozbywanie się piłki), albo szczęścia, albo po prostu na drodze stawali defensorzy gości.

Kotwica Kołobrzeg - Rozwój Katowice 1:1 (0:0)
Bramki: 0:1 Płonka (50.), 1:1 Świechowski (70.).
Kotwica: Błąkała - Chouwer, Witt, Lewiński, Azikiewicz - Biel, Świechowski, Kacprzycki (67. Janeczko), Bartlewski, Sobków (67. Sanocki), Giel.
Rozwój: Soliński - Kowalski, Czekaj, Murawski, Mielnik (35. Jaroszek), Płonka, Szczepański (65. Przezak) , Kozłowski, Kowalczyk (46. Sobotka), Rutkowski (71. Trąbka), Marszalik.

Popularne na gk24:

Gk24.pl

Materiał oryginalny: Kotwica Kołobrzeg remisuje z Rozwojem Katowice - Głos Koszaliński