Krul bohaterem Newcastle. "Sroki" pokonały Tottenham

Bartłomiej Szura
Tim Krul
Tim Krul Wikimedia Commons
W pierwszym niedzielnym spotkaniu w angielskiej Premier League Newcastle niespodziewanie wygrało na White Hart Lane z Tottenhamem 1:0 po golu Loica Remy'ego.

Po końcowym gwizdku sędziego to jednak nie strzelec zwycięskiej bramki był bohaterem meczu. Zdecydowanie na miano Man of the Match zasłużył bramkarz gości Tim Krul. Interwencje holenderskiego golkipera uchroniły gości od straty bramki. Wystarczy tutaj wspomnieć jego paradę w 54. minucie po uderzeniu z rzutu wolnego, czy obronę strzału Paulinho na 10 minut przed końcowym gwizdkiem.

Newcastle natomiast wykorzystało jedną akcję, którą jak rasowy napastnik wykończył Remy. Po tym golu goście mądrze i skutecznie się bronili, kilkakrotnie wyprowadzając kontry.

Spotkanie z pewnością nie mogło zachwycić jeżeli chodzi o dramaturgię i zmienność sytuacji pod bramkami. Wynik na pewno jest niespodzianką, bo w przedmeczowych założeniach faworytem byli gospodarze. Teraz można się zastanowić co by było, gdyby szkoleniowiec Kogutów wcześniej wpuścił na boisko Jermain Defoe. Anglik w ciągu 20 minut, jakie przebywał na boisku nie mógł wiele pokazać.