Krystian Bielik dostał czerwoną kartkę za kuriozalny faul. Czy polski pomocnik powinien wylecieć z boiska? [WIDEO]

Jakub Maj
Jakub Maj
Krystian Bielik i jego Birmingham City w ramach 23. kolejki Championship zmierzyli się z Plymouth Argyle. Niestety polski zawodnik nie dokończył meczu, gdyż na początku drugiej połowy otrzymał czerwoną kartkę. Decyzja sędziego jest kuriozalna.

Krystian Bielik otrzymał bezpośrednią czerwoną kartkę

Krystian Bielik po mundialu w Katarze w 2022 roku zniknął z radarów polskich kibiców. Środkowy pomocnik całkowicie zawiódł na MŚ, dlatego w kadrze narodowej znalazł się na bocznym torze. Fani Biało-Czerwonych przez lata liczyli, że Bielik będzie nowym Grzegorzem Krychowiakiem. Niestety tak się nie stało, a Krystian nie spełnił oczekiwań.

Od lata 2023 roku Bielik jest zawodnikiem Birmingham City. W obecnym sezonie Championship wystąpił w 22 meczach, ale nie udało mu się strzelić żadnego gola, ani zanotować żadnej asysty. W ramach 23. kolejki zaplecza Premier League jego klub zmierzył się z Plymouth Argyle. Birmingham wyszło na prowadzenie już w 15. minucie za sprawą Stansfielda. Tuż przed przerwą Jordan James podwyższył prowadzenie, ale gospodarze zdobyli jeszcze bramkę kontaktową.

Wydawało się, że wszystko jest pod kontrolą aż do 48. minuty. Krystian Bielik zobaczył czerwoną kartę po kuriozalnym faulu. Polak wykonał wślizg, aby odebrać piłkę, ale rywal dobrze zastawił futbolówkę, dlatego pomocnik Birmingham trafił w nogi. Wejście Bielika było nieczyste, ale nie kwalifikowało się na czerwoną kartkę. Sędzia miał jednak inne zdanie. Graham Scott wyrzucił 25-latka z boiska. "Niebiescy" stracili kontrolę nad meczem i ostatecznie zremisowali 3:3.

LIGA ANGIELSKA w GOL24

Za kilka dni Święta Bożego Narodzenia, dlatego postanowiliśmy zapytać sztucznej inteligencji jak wyobraża sobie polskie stadiony w zimowej wersji. Na obrazach generowanych przez AI nie brakuje choinek, lampek świątecznych oraz innych iluminacji. Który obiekt wygląda najciekawiej?Aby zobaczyć wszystkie zdjęcia klikaj strzałkę w prawo!

Stadiony Ekstraklasy w bożonarodzeniowej atmosferze. Sztuczn...