Krzysztof Jakubik arbitrem meczu Górnik - Śląsk [STATYSTYKI]

Oktawian Jurkiewicz
Krzysztof Jakubik arbitrem meczu Górnik - Śląsk
Krzysztof Jakubik arbitrem meczu Górnik - Śląsk Paula Duda
Spotkanie w Zabrzu pomiędzy Śląskiem a Górnikiem rozpocznie się w piątek o 20:30. Konkretniej rozpocznie je gwizdek Krzysztofa Jakubika, który będzie głównym arbitrem tego meczu. Przyjrzyjmy się jego dotychczasowej pracy w tym sezonie.

Krzysztof Jakubik poprowadził w tym sezonie 7 spotkań, w trakcie których pokazał 27 żółtych i dwie czerwone kartki. Sędziował już mecze Śląska, w czwartej oraz piątej kolejce, oraz jedno starcie Górnika. W pierwszej kolejce przeciwko Wiśle Kraków.

Można powiedzieć, że obu zespołom przynosi szczęście, bo w żadnym z tych spotkań Górnik oraz Śląsk nie doznały porażki. Śląsk jedno spotkanie zremisował i trzeba przyznać, że wtedy był to bardzo szczęśliwy remis. Po pierwszej połowie, w meczu przeciw Pogoni, Śląsk przegrywał już 2:0. Taki stan rzeczy utrzymał się do 76. minuty. Wtedy bramkę kontaktową zdobył Przemysław Kaźmierczak, a trzy minuty przed końcem wyrównał Hołota, który zaledwie chwilę wcześniej wszedł na boisko. Drugi mecz sędziowany przez Jakubika to starcie z Widzewem, które Śląsk wygrał 3:1.

Prowadził również starcie Górnika Zabrze z Wisłą Kraków. Trójkolorowi zremisowali bezbramkowo tamto spotkanie, a sędzia pokazał w całym spotkaniu tylko jedną żółtą kartkę i to dla piłkarza Białej Gwiazdy. W dwóch meczach Śląska, wrocławscy piłkarze zobaczyli cztery żółte kartki a ich rywale tylko dwie.

Średnio sędzia Jakubik pokazał 3,86 żółtych kartek na mecz i zaledwie 0.28 czerwonych. Ciekawe jest również to, że jeszcze nie podyktował żadnego karnego w tym sezonie.