Krzysztof Piątek z asystą w meczu z Romą. Paulo Sousa został ukarany czerwoną kartką [WIDEO]

Jakub Maj
Jakub Maj
PAP/EPA/ETTORE FERRARI
Krzysztof Piątek jest ostatnio w dobrej formie. W dzisiejszym meczu z AS Romą zaliczył asystę przy cudownym trafieniu dającym Salernitanie prowadzenie. Boulaye Dia zaskoczył bramkarza uderzeniem piętką.

Krzysztof Piątek nie może zaliczyć obecnego sezonu do udanych. Polak został wypożyczony do Salernitany z Herthy Berlin, w której szło mu bardzo przeciętnie. We Włoszech snajper nie odzyskał dawnej formy. Na początku maja Piątek przerwał kompromitującą serię, która polegała na tym, że 27-latek nie strzelił gola od listopada 2022 roku.

Ostatnie tygodnie są jednak nieco lepsze w wykonaniu polskiego napastnika. We wspomnianym majowym meczu z Empoli Piątek się przełamał zdobywając jednego gola. W następnej kolejce zawodnik zanotował asystę przy trafieniu Candrevy w 93. minucie spotkania. W poniedziałkowym starciu z Romą Polak znowu zaliczył ostatnie podanie. Tym razem zły strzał Piątka wykorzystał Dia, który sytuacyjnie uderzył piętką. Asysta była przypadkowa, ale została przypisana 27-latkowi.

W obecnym sezonie statystyki Piątka to cztery bramki i pięć asyst. Nadal nie wiemy gdzie Polak zagra w przyszłym sezonie. Mówi się, że 27-latek może trafić do Sportingu Lizbona, albo zaliczyć powrót do Genoi, czyli klubu, który go wypromował.

Mecz z Romą zakończył się wynikiem 2:2, pomimo tego, że Salernitana dwa razy wychodziła na prowadzenie. Na placu gry mogliśmy zobaczyć także innego Polaka - Nicolę Zalewskiego. 21-latek zagrał 90 minut na lewym wahadle w ekipie z Rzymu. Młody piłkarz oddał cztery strzały, ale żaden nie znalazł drogi do bramki przeciwnika. W doliczonym czasie gry czerwoną kartką został ukarany Paulo Sousa - szkoleniowiec gości.