Krzysztof Piątek zdobył dwie bramki dla tureckiego Basaksehiru przeciwko Ankaragucu. Przełamanie polskiego napastnika?

Jakub Jabłoński
AA/ABACA/Abaca/East News
Krzysztof Piątek nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w profesjonalnym graniu. Polski napastnik zanotował dwa trafienia przeciwko Ankaragucu w 11. kolejce ligi tureckiej. Dla popularnego "Pio pio" były to pierwsze trafienia w tegorocznych rozgrywkach ligowych.

Krzysztof Piątek znowu strzela. Przełamał się na dobre?

Cudowne wieści napłynęły do nas z tureckiej ziemi. Krzysztof Piątek nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i wciąż pokazuje, że nie zatracił smykałki do strzelania bramek. Polski napastnik popisał się dubletem w trwającej w Turcji 11. kolejce. Jego Basaksehir podejmował Ankaragucu.

Piątek dwukrotnie ratował gospodarzy w pierwszej połowie z opresji. Pierwszy raz w 14. minucie, kiedy świetnie odnalazł się w polu karnym i z półobrotu świetnie zmieścił piłkę z ostrego kąta. Jak słusznie zauważył dziennikarz goal.pl Przemysław Langier na portalu X (dawniej Twitter) trafienie Piątka z tego meczu mogło przypominać bramkę, którą strzelił w debiucie we włoskim Milanie przeciwko Napoli.

Jednak jego koledzy długo nie pocieszyli się z wyrównania, bo już siedem minut później ponownie rywali objęli prowadzenie i Baseksehir przegrywał 1:2.

W tym przypadku również na ratunek przybył polski napastnik. Piątek świetnie odnalazł się w polu karnym i po lekkim zamieszaniu dobił piłkę do niemalże pustej bramki. Gospodarze w 27. minucie wrócili ponownie do gry i tym razem nie pozwolili rywalom na szybką odpowiedź. Do przerwy bowiem udało im się utrzymać wynik remisowy na tablicy.

Piękne nawiązanie do "starych czasów"...

Dla polskiego napastnika były to pierwsze zdobycze bramkowe w tym sezonie. Jego najlepszą kampanią była bez wątpienia ta słynna na Półwyspie Apenińskim, najpierw w Genui, a potem Milanie. Bez dwóch zdań była to jego najlepsza w karierze. Zdobył wówczas zarówno dla obydwu ekip dokładnie 22 bramki i w klasyfikacji najlepszych strzelców uplasował się na trzeciej pozycji. Wyżej od Polaka znaleźli się: napastnik Atalanty Bergamo - Duvan Zapata oraz snajper Sampdorii Genoa Fabio Quagliarella z dorobkiem 26 goli. Piątek w tej klasyfikacji o jedną bramkę wyprzedził grającego wtedy w Juventusie Turyn - Cristiano Ronaldo.

Aktualnie drużyna Polaka zajmuje miejsce zagrożone spadkiem z najwyższej klasy rozgrywkowej w Turcji.