Maciej Kwiatkowski
Leandro Rossi ma już na koncie 350 występów w barwach Radomiaka>>>
Leandro Rossi ma już na koncie 350 występów w barwach Radomiaka>>>Facebook - Leândro Rossi Pereira - LEO #Legenda
Leandro Rossi swój 350. występ w barwach Radomiaka Radom zanotował w Grodzisku Wielkopolskim, kiedy to w 90. minucie meczu z Wartą Poznań pojawił się na murawie. Pojedynek zakończył się bezbramkowym remisem.

Ulubieniec radomskich kibiców do Radomiaka trafił zimą 2012 roku. Jego debiut przypadł na dzień 25 marca w meczu przeciwko Mazurowi Karczew. Brazylijczyk wówczas dość szybko zdążył się „przywitać” z miejscową publicznością, bo w 10 minucie otworzył wynik rywalizacji. Obecnie popularny Leo notuje 13 sezon w barwach Radomiaka i w tym czasie wpisywał się 119 razy na listę strzelców. Co ciekawe w Radomiaku zaliczył także cztery hat triki.

Jeśli chodzi o jubileuszowe gole, to 50 z nich miał miejsce w wyjazdowym przegranym starciu w Elblągu z Olimpią (było 4:2). Z kolei setna bramka na konto Leandro trafiła piątego października w Suwałkach, gdy Leo dwukrotnie wpisywał się na listę strzelców, a Zieloni pokonali Wigry 4:1. Miało to miejsce w 2019 roku.

Od tamtej pory zawodnik, który w międzyczasie uzyskał polskie obywatelstwo, strzelił 18 goli i ma ich na koncie 119.

Tymczasem 350 mecz Leandro zanotował w Grodzisku Wielkopolskim, choć na murawie przebywał niespełna trzy minuty. Za to inny jubileuszowy mecz, bo trzysetny kapitan Zielonych rozegrał w Krakowie. Przypominamy, że wówczas Zieloni pokonali „Pasy” 2:1, zdobywając decydującą bramkę w 97 minucie.

Mecz numer 250 w wykonaniu Leandro miał miejsce przeciwko Miedzi Legnica. Wówczas Leo gola nie zdobył, ale wypracował rzut wolny, po którym z bramki cieszył się Dawid Abramowicz.

Dwusetny pojedynek Leandro rozegrał w 2. lidze przeciwko Zniczowi Pruszków. Leo otworzył wynik tego pojedynku, który Zieloni wygrali aż 4:0.