Lech bliżej Ligi Europejskiej

Piotr Bąk
Dnipro Dniepropietrowsk 0:1 Lech Poznań
Dnipro Dniepropietrowsk 0:1 Lech Poznań EPA/SERGEY DOLZHENKO
Lech Poznań po bramce Manuela Arboledy pokonał Dnipro Dniepropietrovsk 1:0 i jest zdecydowanie bliżej awansu do fazy grupowej Ligi Europejskiej.

Zobacz zdjęcia z Dniepropietrowska! Fotogaleria z meczu Dnipro - Lech

Spotkanie nie mogło rozpocząć się lepiej dla zawodników z Poznania. Już w 5. minucie dośrodkowanie Semira Stilicia wykorzystał Arboleda. Nie bez winy przy golu dla Lecha był bramkarz Dnipro Anton Kanibołocki, który źle wyszedł do dośrodkowania Bośniaka, zostawiając bramkę zupełnie pustą.

Manuel Arboleda był dzisiaj zdecydowanie najlepszym zawodnikiem Kolejorza. Środkowego obrońcy było pełno, zarówno pod swoją bramką jak i rywala. Kolumbijczyk miał w 14. minucie okazję do zdobycia drugiego gola, jednak w dogodnej sytuacji spudłował. W polskiem zespole bardzo dobrze spisali się także rezerwowi obrońcy. Zarówno Marcin Kikut jak i Luis Henriquez w przekroju całego spotkania nie popełnili większego błędu, co więcej byli wsparciem dla bocznych pomocników „Kolejorza”. Niestety kolejny fatalny mecz zaliczył Siergiej Kriwiec, który stracił chyba więcej piłek niż jego wszyscy koledzy razem wzięci.

Gra Dnipro przypominała styl, w jakim w Pradze zaprezentowała się, w meczu przeciwko Lechowi, Sparta. Tym razem jednak zespół z Ukrainy nie potrafił wykorzystać nadarzających się okazji. Dwie 100% sytuacje piłkarze z Dniepropietrowska mieli w samej końcówce spotkania. Najpierw Shakov z dystansu uderzył w słupek, a następnie Selezhov uderzył w poprzeczkę. Wśród rywali Lecha brylował Uzbek Denisow, który momentami był nie do zatrzymania dla defensywy Kolejorza.

Po pierwszym meczu rozegranym w Dniepropietrowsku w polsko-ukraińskiej rywalizacji zaszły spore zmiany. Teraz to Lech jest faworytem do awansu. Ukraińcy będą musieli grać w Poznaniu z presją wyniku.