Lech Poznań - Korona Kielce ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO

red
Lech Poznań - Korona Kielce ONLINE. Sobotni mecz Lecha Poznań z Koroną Kielce (20.30) to jeden z hitów 12. kolejki ekstraklasy. Jak dwutygodniową przerwę na mecze reprezentacji wykorzystał Ivan Djurdjević i jego piłkarze? Czy lechici będą grali bardziej odpowiedzialnie w obronie i czy będą skuteczniejsi pod bramką rywali? Trener Gino Lettieri przed meczem w Poznaniu miał jeden główny problem do rozwiązania - zestawienie nowej obrony. Gdzie oglądać mecz Lech Poznań - Korona Kielce? Transmisja w telewizji i stream online.

Lech Poznań - Korona Kielce ONLINE

Jak dwutygodniową przerwę na mecze reprezentacji wykorzystał Ivan Djurdjević i jego piłkarze? Czy lechici będą grali bardziej odpowiedzialnie w obronie i czy będą skuteczniejsi pod bramką rywali? I wreszcie, czy zaczną tak punktować jak na początku sezonu i zaczną odrabiać straty do czołówki? Ostatnie starcie z ekipą trenera Lettieriego rozpoczęło katastrofę, która zakończyła się przegraną w fatalnym stylu walką o mistrzostwo Polski. W kwietniu, skazywana na porażkę Korona, która jeszcze nigdy nie wygrała w Poznaniu, w mocno rezerwowym składzie potrafiła zdobyć „Twierdzę Bułgarska”. Kolejorz poniósł porażkę w najbardziej zaskakującym momencie. Był pierwszy po rundzie zasadniczej, miał zacząć powiększać przewagę nad rywalami, a tymczasem rozegrał bardzo słabe spotkanie i przegrał 0:1 z wymarzonym wydawałoby się rywalem.

W pojedynku z Kolejorzem za czwarte żółte kartki otrzymane w tym sezonie, muszą pauzować dwaj boczni obrońcy - Bartosz Rymaniak i Michał Gardawski. To wielkie osłabienie, bo Rymaniak jest w formie i dużo daje drużynie także w ofensywie, w dobrej dyspozycji jest także grający ostatnio na lewej stronie defensywy Michał Gardawski. - Musimy sobie poradzić jakoś bez tych piłkarzy, ale wychodzi na to, że nasza defensywa w połowie zostanie zmieniona - przyznaje trener Lettieri. Kto może zastąpić Rymaniaka i Gardawskiego, którzy zagrali we wszystkich wcześniejszych 11. meczach Korony w ekstraklasie? Na swoją szansę czeka Ken Kallaste, który grywa najczęściej jako lewy obrońca w kieleckiej drużynie. Ken wrócił kilka dni temu ze zgrupowania kadry Estonii. Absencję Rymaniaka na prawej stronie defensywy może natomiast wykorzystać Łukasz Kosakiewicz, który grywał już na lewej stronie defensywy i na bokach pomocy. Na prawej obronie nie gra w Żółto-Czerwonych barwach, gdyż ta pozycja zarezerwowana jest dla Rymaniaka, kapitana drużyny.

Dziś o kielczanach nikt już nie powie, że są bez szans w Poznaniu. W grze Lecha jest bowiem zbyt wiele mankamentów, by wskazać zdecydowanego faworyta tego pojedynku. Nawet imponujące serie, historyczne statystyki niewiele znaczą, bo głównym mankamentem naszej drużyny jest stabilizacja formy. Z tym w Kolejorzu od lat są problemy. Możemy więc w sobotę zobaczyć zarówno efektownie, z rozmachem atakujących gospodarzy, ale też nie będzie wielkim zaskoczeniem, jeśli lechici znów nie będą mieli pomysłu na grę i skonstruowanie składnych akcji sprawiać im będzie duże kłopoty.

Lech Poznań - Korona Kielce TRANSMISJA TV

Mecz Lecha z Koroną jest jednym z hitów 12 kolejki. Rozpocznie się o godzinie 20.30, a pokaże go Canal+ Sport. Zapraszamy na relację LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.