Lech Poznań wygrał sparing z Dunajską Stredą. Zwycięstwo zapewnił Paweł Tomczyk

DW
14.05.2017 poznan gd lech poznan pogon szczecin ekstraklasa.nz pawel tomczyk.ot. grzegorz dembinski/polska press Grzegorz Dembinski
Lech Poznań wygrał 1:0 w trzecim sparingu w trakcie obozu przygotowawczego. Zwycięstwo Kolejorzowi zapewnił Paweł Tomczyk, który pokonał bramkarza w 72. minucie. Dla podopiecznych Adama Nawałki to dopiero pierwsza wygrana po zakończeniu rundy jesiennej.

Lech Poznań wygrał pierwszy sparing tej zimy

Po sobotnim załamaniu pogody nad tureckim Belek w końcu zaświeciło słońce. Lechici nie próżnowali więc i w niedzielny poranek zagrali mecz kontrolny z DAC Dunajska Streda. Poziom spotkania nie zachwycił kibiców, ale do rozpoczęcia sezonu pozostały jeszcze dwa tygodnie, więc przed drużyną jeszcze dużo pracy.

Pierwsza groźna akcja nadarzyła się pod koniec pierwszej połowy. Filip Marchwiński znalazł na skrzydle niepilnowanego Klupsia, do którego zagrał piłkę. Skrzydłowy próbował pokonać golkipera, ale futbolówka przeleciała nad bramką. W drugiej połowie Lech Poznań był już nieco bardziej konkretny. Po podaniu Jakuba Kamińskiego na 8 metrze przed bramką Jedliczki znalazł się Robert Gumny, jednak obrońca Kolejorza nie wykorzystał sytuacji. W 52. minucie Lech był bliski pierwszej bramki. Dośrodkowanie z prawej strony padło łupem obrońcy, który w ostatniej chwili uratował się przed strzeleniem gola samobójczego.

20 minut później Paweł Tomczyk wpisał się na listę strzelców. Jako jedyny w tym spotkaniu. Po dwójkowej akcji Mateusza Skrzypczaka i Macieja Gajosa dośrodkowywał ten drugi. Piłka trafiła na głowę Pawła Tomczyka, a ten umieścił piłkę w bramce.

Lech Poznań – DAC Dunajska Streda 1:0 (0:0)

Bramki: Tomczyk 72'

Lech Poznań: Jasmin Burić (81' Krzysztof Bąkowski) - Robert Gumny (60' Karol Smajdor), Thomas Rogne, Nikola Vujadinović, Piotr Tomasik - Pedro Tiba (60' Mateusz Skrzypczak), Maciej Gajos - Tymoteusz Klupś (46’ Paweł Tomczyk), Filip Marchwiński (64' Juliusz Letniowski), Jakub Kamiński (58' Mihai Radut) - Joao Amaral
źródło: Lech Poznań