Lech Poznań wygrał z ŁKS Łódź, ale najadł się strachu. Dublet Ishaka, gol Velde. Trener Piotr Stokowiec zaczął od spodziewanej porażki

Jacek Czaplewski
od 16 lat
PKO Ekstraklasa. Lech Poznań nie bez problemów ograł ŁKS Łódź 3:1 (2:0). Beniaminek w debiucie trenera Piotra Stokowca złapał po przerwie kontakt i miał okazję na wyrównanie, którą zmarnował. Po niej zwycięstwo Kolejorza przypieczętował Kristoffer Velde.

PKO Ekstraklasa. Lech Poznań - ŁKS Łódź 3:1

W pierwszej połowie ŁKS nie miał praktycznie nic do powiedzenia. Lech ją zdominował. Do szatni zszedł z dwubramkową, wydawało się wtedy bezpieczną zaliczką. Obie bramki zdobył Mikael Ishak.

Szwedzki kapitan trafił w 18 i 41 minucie. Najpierw w polu karnym wykorzystał podanie od Filipa Marchwińskiego, potem asystował mu Kristoffer Velde. Szczególnie źle obrona łodzian zachowała się przy tej drugiej sytuacji, rozkładając "czerwony dywan" przez snajperem Lecha.

Faworyt szybko więc zrobił swoje, po czym nieoczekiwanie stracił panowanie nad meczem. W 64 minucie kontaktową bramkę dla ŁKS zdobył Stipe Jurić, kiedy z bliska dobił odbitą próbę Piotra Janczukowicza. Potem wyśmienitą okazję na wagę remisu miał Bartosz Szeliga, lecz trafił w głowę będącego na linii strzału Antona Fase.

I to się zemściło. Lech dobił ŁKS w 81 minucie. Po znakomitym przerzucie od Niki Kwekweskiriego wynik ustalił niezawodny Krisotffer Velde.

Dzięki siódmej wygranej Lech wskoczył na trzecie miejsce. Uzbierał 23 punkty. To trzy mniej od liderującego Śląska Wrocław, który rozegrał o jeden mecz więcej.

We wtorek przy Bułgarskiej Lech odrobi zaległości. W hicie podejmie Jagiellonię Białystok, która jest druga. Wczoraj nie dała szans Zagłębiu Lubin (3:0), przedłużając serię do pięciu meczów bez porażki.

ŁKS przegrał po raz dziewiąty w sezonie i zarazem trzeci z rzędu. Ledwie siedem zdobytych punktów sprawia, że zamyka tabelę. Teraz o przełamanie zawalczy z Górnikiem Zabrze.

Oceny piłkarzy po meczu Lech Poznań - ŁKS Łódź (w skali 1-6):