Maksymilian Dyśko
Lech Poznań wygrał przed własną publicznością z Rakowem Częstochowa 4:1. Zobacz jak oceniliśmy lechitów. Przejdź do galerii --->Adam Jastrzębowski
Podopieczni trenera Johna ban den Broma w środku tygodnia rozegrali zaległy mecz z Rakowem Częstochowa w ramach szóstej kolejki PKO BP Ekstraklasy. Holenderski szkoleniowiec zdecydował się wystawić od pierwszej minuty Michała Gurgula i Alana Czerwińskiego na bokach obrony, a na pozycji skrzydłowego znalazł się Joel Pereira. Warto zaznaczyć, że na ENEA Stadionie obecny był selekcjoner reprezentacji Polski - Michał Probierz, który obserwował między innymi Filipa Marchwińskiego i Bena Ledermana. Zobacz, jak oceniliśmy zawodników Kolejorza.

Lechici ostatni raz przed własną publicznością wygrali z Rakowem 1327 dni temu - 8 lutego 2020 roku. Wówczas podopieczni trenera Dariusza Żurawa wygrali 3:0, po bramkach Christiana Gytkjaera, Tymoteusza Puchacza i Jakuba Modera.

Początek spotkania nie był udany, ponieważ lechici już w 2. minucie przegrywali z mistrzami Polski, po bramce Deiana Sorescu. Po kilku minutach Kolejorz odpowiedział w najlepszy możliwy sposób. Michał Gurgul strzelił wyrównującego gola w szóstej minucie. Po tym trafieniu podopieczni trenera Johna van den Broma stosowali wysoki pressing na przeciwniku, który przyniósł efekt. Goście się gubili, nie umieli wyjść z własnej połowy, a Kolejorz kreował kolejne sytuacje. Drugą bramkę dla gospodarzy strzelił Filip Marchwiński po podaniu Kristoffera Velde i do przerwy mieliśmy 2:1.

Lech Poznań wygrywa z Rakowem Częstochowa po 1327 dniach. Zobacz w galerii, jak oceniliśmy lechitów:

Po zmianie stron lechici bawili się w najlepsze. Po dograniu Karlstroema, Velde wykorzystał swoją szansę i podwyższył prowadzenie na 3:1. W ostatnich sekundach meczu Adriel Ba Loua przypieczętował zwycięstwo bramką na 4:1.

Trzeba przyznać, że zawodnicy Kolejorza zagrali zdecydowanie lepiej niż w ostatnich dwóch wygranych spotkaniach z Wartą Poznań (2:0) i Stalą Mielec (2:1) i wreszcie wygrali z Rakowem przed własną publicznością. Było widać zaangażowanie, wysoki pressing i ogromną wolę walki. Brawo!

Mateusz Wzięch jest najlepszym strzelcem Sokoła Kleczew. W obecnym sezonie strzelił już sześć goli.

„Piłkarskie Orły”: Mateusz Wzięch nieoszlifowanym diamentem?...