Maciej Lehmann
Lech Poznań jedzie do Kowna z komfortową zaliczką.Zobacz oceny zawodników --->
Lech Poznań jedzie do Kowna z komfortową zaliczką.Zobacz oceny zawodników --->Adam Jastrzębowski
W pierwszym meczu II rundy kwalifikacji Ligi Konferencji Lech Poznań pokonał Żalgiris Kowno 3:1. W pierwszej części w drużynie Lecha brylował Dino Hotić. Z niezłej strony pokazali się też debiutujący na Bułgarskiej Elias Andersson i Miha Blazić.

Lech Poznań pewnie pokonał Żalgiris Kowno 3:1. Na Litwę jedzie z komfortową zaliczką. Rywal okazał się niezbyt wymagający, ale potrafił przy Bułgarskiej strzelić gola, zresztą po błędzie solidnego zwykle w meczach pucharowych Jespera Karlstroema, który trochę zlekceważył próbę pressingu rywali.

Pierwsza połowa mogła się podobać. Show dał Dino Hotić, który otworzył wynik meczu, a potem miał jeszcze doskonałe okazje do poprawienia swojego konta bramkowego. Z dobrej strony zaprezentowali się też Miha Blazić oraz Elias Andersson, którzy debiutowali przy Bułgarskiej.

Oprócz Hotica na listę strzelców wpisali się jeszcze Antonio Milić i Radosław Murawski.
Po przerwie Lech Poznań zwolnił tempo, mecz był mniej atrakcyjny, ale widać, że wielu piłkarzy Kolejorza dopiero dochodzi do optymalnej dyspozycji. W kolejnych pojedynkach powinno być dużo lepiej

Zobacz, jak oceniliśmy piłkarzy Lecha Poznań:

W konferencji nowego sponsora tytularnego stadionu wzięli udział politycy i władze oraz goście Lecha Poznań i Enei