Lechia dała awans Górnikowi

Marcin Szczepański
Górnik awansuje kosztem Zawiszy
Górnik awansuje kosztem Zawiszy Mateusz Bosiacki (Ekstraklasa.net)
Lechia Zielona Góra rozgromiła na własnym boisku Zawiszę Bydgoszcz 5:2. Porażka bydgoszczan oznacza, iż nikt nie jest już w stanie odebrać Górnikowi Polkowice drugiego miejsca i awansu do I ligi!

Spotkanie w Zielonej Górze rozpoczęło się fatalnie dla Zawiszy. Już w 2. minucie gospodarze objęli prowadzenie po strzale Michała Kojdera z rzutu karnego. Dwie minuty później podwyższył Michał Zawadzki. Później bardzo długo oba zespoły nie potrafiły znaleźć drogi do siatki.

Gdy wydawało się, że mecz zakończy się dwubramkowym zwycięstwem Lechii, do wyrównania doprowadzili goście po bramkach Andrzeja Rybskiego w 59. minucie i Szymona Maziarza z 67. Ostatnie słowo należało jednak do piłkarzy z Zielonej Góry, którzy w ciągu ośmiu minut dobili Zawiszę. Najpierw w 76. minucie trafił Artur Małecki, pięć minut później trafił Łukasz Kaczorowski, a chwilę później wynik ustalił Wojciech Okińczyc.

Zawisza straciła szansę na awans, a Górnik Polkowice może świętować awans. Teoretycznie jest jeszcze możliwość, że Górnik zostanie ukarany walkowerem za mecz z GKS Tychy, w którym wystąpił Marek Opałacz, który według działaczy GKS powinien pauzować za kartki. Sprawą zajmie się Wydział Gier PZPN. Decyzja spodziewana jest we wtorek.