Lechia - Lech 2:1. Oceniamy piłkarzy Kolejorza [ZOBACZ]

Sposób, w jaki Marcin Robak zdobył bramkę, może imponować
Sposób, w jaki Marcin Robak zdobył bramkę, może imponować Karolina Misztal
Oceniamy piłkarzy Lecha Poznań po przegranym meczu z Lechią Gdańsk.

JASMIN BURIĆ - 4

Nie miał zbyt wielu okazji, by się wykazać, a w decydującym momencie zawiódł, wybijając piłkę przed siebie, czym umożliwił dobitkę M. Paixao. Nie pomógł zespołowi, choć przy drugiej straconej bramce miał prawo być zaskoczony.

TOMASZ KĘDZIORA - 4

W kilku sytuacjach był zbyt nerwowy przez co zobaczył żółtą kartkę. Nie potrafił też znaleźć sobie miejsca w ofensywie, a jego współpraca z Makuszewskim w zasadzie nie istniała.

MACIEJ WILUSZ - 4

Tym razem grał przyzwoicie - długo nie popełniał błędów. Można było nawet pomyśleć, że wreszcie zacznie grać na miarę oczekiwań. Był bliski zdobycia bramki, tyle że strzelił zbyt lekko, a po kontrze trafił - tyle, że do własnej bramki.

ZOBACZ: Lechia - Lech 2:1 [ZDJĘCIA]

LASSE NIELSEN - 4

Grał w miejsce pauzującego za kartki Jana Bednarka i niestety nie spisał się zbyt dobze. Jest współwinny utraty bamki, bo piłka spadła akurat między niego a Tamasa Kadara. Jak na razie jego sprowadzenie to zupełnie nietrafiony transfer.

TAMAS KADAR - 4

To nie był jego dzień. Kilka razy dał się ograć jak dziecko, na spółkę z Nielsenem nie upilnował też Paixao. Potrafi grać zdecydowanie lepiej, także w ofensywie.
ABDUL TETTEH - 6

Jeszcze przed przerwą niepotrzebnie kilka razy faulował przeciwników. Później się opamiętał i grał mniej agresywnie. Wreszcie kilka razy rozpoczął akcje ofensywne, a po zmianie stron rządził wraz z Trałką w środku pola.

ŁUKASZ TRAŁKA - 6

Zwłaszcza w pierwszej połowie, jeden z lepszych piłkarzy wśród lechitów. Grał na wyprzedzenie, starał się cały czas być blisko przeciwnika. Widocznie ławka rezerwowych w poprzednim meczu wyszła mu na dobe.

MACIEJ MAKUSZEWSKI - 5

Robił sporo zamieszania na prawej stronie. Idealnie dośrodkował na głowę Robaka, gdy ten strzelił na 1:0. Nie zawsze wybierał najlepsze rozwiązania, ale ten występ należy ocenić pozytywnie. Po przerwie nieco osłabł.

MACIEJ GAJOS - 5

Może dać więcej drużynie, co już pokazał w poprzednim meczu z Pogonią, kiedy ze środka boiska dobrze rozgrywał wraz z Tettehem. Tym razem nie błyszczał, można mieć wątpliwości, czy pozycja ofensywnego pomocnika jest dla niego.

SZYMON PAWŁOWSKI - 5

Zazwyczaj bierze na siebie ciężar gry, tym razem jednak rzadko był przy piłce, a momentami był zupełnie niewidoczny. Wymagamy od niego znacznie więcej, bo w poprzednich meczach stanowił o sile gry ofensywnej Lecha. Po przerwie na moment się pzebudził, lecz to zbyt mało.

MARCIN ROBAK - 5

Sposób, w jaki zdobył bramkę, może imponować. Szkoda, że czasem brakowało mu dokładności, bo mógł i nawet powinien strzelić przynajmniej jeszcze jedną bramkę. Na jego niekorzyść działa też fakt, że nie potrafił dłużej utzymać się przy piłce.
GRALI TAKŻE

RADOSŁAW MAJEWSKI (5) - kilka razy pokazał się z dobrej strony, lecz nie przyniosło to wymiernych efektów.

DARKO JEVTIĆ (5) - jego dobe podania przyspieszały grę ofensywną Kolejorza.

DARIUSZ FORMELLA (5) - co prawda wszedł zaledwie na kilkanaście minut, lecz zdążył znaleźć się pod bramką rywali.

Materiał oryginalny: Lechia - Lech 2:1. Oceniamy piłkarzy Kolejorza [ZOBACZ] - Głos Wielkopolski