Lechia rządzi w Trójmieście. Grzelczak przypomniał się Kaczmarkowi

Jacek Czaplewski
W trzecioligowych derbach Trójmiasta rezerwy Lechii pokonały rezerwy Arki 3:0 (2:0). O wyniku przesądzili piłkarze na co dzień trenujący z pierwszym zespołem. Dwa gole strzelił bowiem Piotr Grzelczak, a trzeciego dołożył Kacper Łazaj.

Gospodarze od początku przeważali. Pierwsza bramka padła jednak dopiero w 36 minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę do siatki skierował Piotr Grzelczak. Tuż przed przerwą wynik podwyższył Kacper Łazaj, który płaskim strzałem zwieńczył składną akcję całego zespołu. Po zmianie stron inicjatywę przejąła Arka, ale po próbach Fabiana Słowińskiego futbolówka nie wpadła do bramki. Lechia w końcówce skorzystała z odkrycia się rywala i ustaliła - za sprawą Piotra Grzelczaka - wynik meczu na 3:0.

Trenerzy zarówno Lechii II, jaki i Arki II mogli skorzystać z kilku zawodników na co dzień trenujących z pierwszymi zespołami. Po stronie gdańszczan wystąpili Michał Buchalik, Krzysztof Bąk, Vytautas Andriuskevicius, Andreu, Kacper Łazaj, czy Piotr Grzelczak. Gdynianie wystawili w składzie Macieja Szlagę, Marcina Dettlaffa, Bartosza Brodzińskiego, Dariusza Formellę oraz Patryka Jędrzejowskiego.

W tabeli trzeciej ligi niezmiennie prowadzą rezerwy Lechii, które po dzisiejszym spotkaniu mają już na swoim koncie dwadzieścia dziewięć punktów (dziewięć zwycięstw, dwa remisy). Rezerwy Arki okupują miejsce czternaste - spadkowe.

Lechia II Gdańsk - Arka II Gdynia 3:0 (2:0)