Legia Warszawa pokonała Dynamo Kijów 3:1 w ostatnim sparingu na obozie w tureckim Belek

Bartosz Głąb
Legia Warszawa w swoim ostatnim meczu towarzyskim na zgrupowaniu w tureckim Belek pokonała ukraińskie Dynamo Kijów 3:1. Bramki dla stołecznego zespołu zdobyli Ernest Muci, Rafał Augustyniak i Blaž Kramer. Jutro "Legioniści" wrócą do Polski, gdzie na na własnych obiektach będą przygotowywać się do drugiej części sezonu PKO Ekstraklasy i meczów w Lidze Konferencji z Molde FK.

Legia Warszawa pokonała Dynamo Kijów na obozie w Belek

Wtorek był dla warszawskiej drużyny ostatnim dniem zagranicznego obozu przygotowawczego. W tureckim Belek "Legioniści" wygrali z kazachskim Ordobasy Szymkent 1:0 i zremisowali z austriackim Rapidem Wiedeń 1:1. W trzecim z zaplanowanych sparingów podopieczni Kosty Runjaića zmierzyli się z ukraińskim Dynamem Kojów.

Legia wyszła na prowadzenie w 31. minucie meczu. Josué wypuścił prawym skrzydłem Pawła Wszołka, który precyzyjnie wrzucił przed bramkę przeciwników. Tam znalazł się Ernest Muci i strzałem głową otworzył wynik spotkania. Jednak zaledwie trzy minuty później ukraińska drużyna wyrównała. Tym razem po oskrzydlającej akcji i dobrym dograniu w pole bramkowe Legii, Dominika Hładuna pokonał Benito.

Na przerwę zespoły schodziły przy prowadzeniu warszawskiego klubu. Rafał Augustyniak dostał piłkę przed "szesnastką" przeciwników i mocnym strzałem, w dolny róg bramki, strzelił efektownego gola.

Już po przerwie stołeczna drużyna podwyższyła wynik. Tym razem fantastycznym prostopadłym podaniem popisał się Josué, sam na sam z bramkarzem rywali wyszedł Blaž Kramer i technicznym strzałem trafił na 3:1. Słoweński napastnik pojawił się na murawie po zmianie stron.

Sparingiem z Dynamem Kijów zespół Legii zakończył obóz przygotowawczy w tureckim Belek. W środę, 30 stycznia zespół wróci do kraju, gdzie w Legia Trening Center będzie przygotowywać się do meczu 20. kolejki PKO Ekstraklasy przeciwko Ruchowi Chorzów i do rywalizacji z norweskim Molde FK w Lidze Konferencji.

Legia Warszawa - Dynamo Kijów 3:1 (2:1)

Bramki: 31' Ernest Muci, 45' Rafał Augustyniak, 55'Blaz Kramer, - 34' Benito

Skład Legii Warszawa: 30.Dominik Hładun - 12.Radovan Pankov (46' 4.Marco Burch), 3.Steve Kapuadi (46' 55.Artur Jędrzejczyk), 5.Yuri Ribeiro - 13.Paweł Wszołek (61' 25.Ryōya Morishita), 22.Juergen Elitim (46' 67.Bartosz Kapustka), 8.Rafał Augustyniak (61' 26.Filip Rejczyk), 33.Patryk Kun (61' 74.Jan Ziółkowski) - 27.Josué (61' 39.Maciej Rosołek), 7.Tomáš Pekhart (46' 9.Blaž Kramer), 20.Ernest Muçi (46' 28.Marc Gual).

To jest Liga Mistrzów wśród opraw. Oto najlepsze prace ultrasów Legii Warszawa z kończącego się 2023 roku. Jest na co popatrzeć, zresztą zerknijcie sami!

Najlepsze oprawy Legii Warszawa w 2023 roku. To prawdziwe dz...