Legia Warszawa uratowała się w doliczonym czasie. 19-letni Igor Strzałek załatwił Górnika Zabrze

Jacek Czaplewski
od 16 lat
PKO Ekstraklasa. Legia Warszawa zwyciężyła po raz piąty w sezonie. O punkty było jednak piekielnie trudno. Dopiero w doliczonym czasie udało się strzelić decydującego gola na wagę punktów z Górnikiem Zabrze. Bohater? Nieoczywisty. To 19-letni Igor Strzałek. Widowisko śledziło ponad 24 tys. kibiców w tym kilkuset Torcidy.

PKO Ekstraklasa. Legia Warszawa - Górnik Zabrze 2:1

Dzięki wygranej rzutem na taśmę Legia pozostaje w grze o odzyskanie pierwszego miejsca. Wróci na nie kosztem Śląska Wrocław, jeśli w środę w zaległym spotkaniu pokona Pogoń Szczecin - na wyjeździe.

Trener Kosta Runjaić po czwartkowym wyzwaniu z Aston Villą (3:2) dał odpocząć liderom ofensywy. Na ławce zaczęli choćby Josue, Juergen Elitim czy będący w życiowej formie Paweł Wszołek. Kłopoty w jakie prędko wpadła drużyna sprawiły, że po godzinie wszyscy powstali z miejsc, żeby ratować wynik. Misja się powiodła, choć nie bez nerwów.

I jedni, i drudzy mieli dziś szanse, żeby ugrać komplet punktów. Strzelanie szybko zaczęła i późno skończyła Legia. W 8 minucie po zagraniu Patryka Kuna swojego piątego gola w sezonie strzelił Tomas Pekhart.

Zaraz potem Górnik wykorzystał błąd Makany Baku. Niemiec odegrał do tyłu w taki sposób, że wypuścił Sebastiana Musiolika, który bez problemów pokonał Kacpra Tobiasza. W drugiej połowie bezpośredni pojedynek wygrał już bramkarz Legii. Uderzenie obronił... głową.

O zwycięstwie Legii przesądziła akcja z 92 minuty. Akcję przeprowadzili zmiennicy. Podał Wszołek, pewnym strzałem wynik ustalił Strzałek.

Oceny piłkarzy po meczu Legia Warszawa - Górnik Zabrze (w skali 1-6)