Legia Warszawa uratowała się w doliczonym czasie. 19-letni Igor Strzałek załatwił Górnika Zabrze

Jacek Czaplewski
Jacek Czaplewski
Wideo
od 16 lat
PKO Ekstraklasa. Legia Warszawa zwyciężyła po raz piąty w sezonie. O punkty było jednak piekielnie trudno. Dopiero w doliczonym czasie udało się strzelić decydującego gola na wagę punktów z Górnikiem Zabrze. Bohater? Nieoczywisty. To 19-letni Igor Strzałek. Widowisko śledziło ponad 24 tys. kibiców w tym kilkuset Torcidy.

PKO Ekstraklasa. Legia Warszawa - Górnik Zabrze 2:1

Dzięki wygranej rzutem na taśmę Legia pozostaje w grze o odzyskanie pierwszego miejsca. Wróci na nie kosztem Śląska Wrocław, jeśli w środę w zaległym spotkaniu pokona Pogoń Szczecin - na wyjeździe.

Trener Kosta Runjaić po czwartkowym wyzwaniu z Aston Villą (3:2) dał odpocząć liderom ofensywy. Na ławce zaczęli choćby Josue, Juergen Elitim czy będący w życiowej formie Paweł Wszołek. Kłopoty w jakie prędko wpadła drużyna sprawiły, że po godzinie wszyscy powstali z miejsc, żeby ratować wynik. Misja się powiodła, choć nie bez nerwów.

I jedni, i drudzy mieli dziś szanse, żeby ugrać komplet punktów. Strzelanie szybko zaczęła i późno skończyła Legia. W 8 minucie po zagraniu Patryka Kuna swojego piątego gola w sezonie strzelił Tomas Pekhart.

Zaraz potem Górnik wykorzystał błąd Makany Baku. Niemiec odegrał do tyłu w taki sposób, że wypuścił Sebastiana Musiolika, który bez problemów pokonał Kacpra Tobiasza. W drugiej połowie bezpośredni pojedynek wygrał już bramkarz Legii. Uderzenie obronił... głową.

O zwycięstwie Legii przesądziła akcja z 92 minuty. Akcję przeprowadzili zmiennicy. Podał Wszołek, pewnym strzałem wynik ustalił Strzałek.

Oceny piłkarzy po meczu Legia Warszawa - Górnik Zabrze (w skali 1-6)

Legia Warszawa:

  • Kacper Tobiasz - 4
  • Radovan Pankov - 3
  • Artur Jędrzejczyk - 3
  • Yuri Ribeiro - 3
  • Makana Baku - 2
  • Bartosz Slisz - 3 (Juergen Elitim - 3)
  • Jurgen Celhaka - 3 (Igor Strzałek - bez oceny)
  • Patryk Kun - 3 (Paweł Wszołek - 4)
  • Marc Gual - 3 (Josue - 3)
  • Tomas Pekhart - 3
  • Maciej Rosołek - 3 (Ernest Muci - bez oceny)

Górnik Zabrze:

  • Daniel Bielica - 4
  • Robert Dadok - 3 (Lawrence Ennali - 3)
  • Kostas Triantafyllopoulos - 3
  • Rafał Janicki - 3
  • Erik Janża - 3
  • Damian Rasak - 3 (Szymon Czyż - bez oceny)
  • Dani Pacheco - 3 (Paweł Olkowski - bez oceny)
  • Kamil Lukoszek - 3 (Lawrence Ennali - 3)
  • Daisuke Yokota - 4
  • Lukas Podolski - 2
  • Sebastian Musiolik - 4 (Adrian Kapralik - bez oceny)

Piłkarz meczu: Igor Strzałek
Atrakcyjność meczu: 6/10

EKSTRAKLASA w GOL24

Letnie okienko transferowe w Polsce dobiegło końca 4 września. To bynajmniej nie oznacza, że kadry zespołów zostały zamknięte. Kluby nadal mogą sprowadzać nowych piłkarzy, ale bezrobotnych. Poznajcie najciekawsze ruchy.

Najciekawsze wolne transfery w Polsce po zamknięciu letniego...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na gol24.pl Gol 24