Legia Warszawa w dziesiątkę wybroniła się przed Koroną Kielce. Gol Baku, czerwona kartka Jędrzejczyka, gościom cofnięto karnego

Jacek Czaplewski
od 16 lat
PKO Ekstraklasa. Legia Warszawa nadal liderem tabeli. W meczu 5. kolejki u siebie pokonała Koronę Kielce po golu Makany Baku. W końcówce widowisko nabrało rumieńców po decyzji o wyrzuceniu z boiska Artura Jędrzejczyka i cofnięciu rzutu karnego dla drużyny gości.

PKO Ekstraklasa. Legia Warszawa - Korona Kielce 1:0

W pierwszej połowie atakowała głównie Legia. Najpierw swoje szanse mieli szukający okienka Maciej Rosołek i próbujący nożycami Tomas Pekhart. Potem zbyt krótkie wybicie piłki przez dwóch obrońców wykorzystał Makana Baku. Dzięki uderzeniu Niemca stołeczna drużyna objęła prowadzenie w 26 minucie.

Legia po szalonym rewanżu z Austrią Wiedeń (5:3) i przed decydującym dwumeczem z FC Midtjylland chciała wygrać z Koroną jak najmniejszym nakładem sił. Problem ze strzeleniem drugiego gola sprawił jednak, że w końcówce zrobiło się gorąco. Podopieczni Kosty Runjaica musieli się nieźle napocić, żeby utrzymać prowadzenie.

Sytuację skomplikował bowiem Artur Jędrzejczyk. Mimo upomnienia na koncie postanowił nieprzepisowo zatrzymać Mateusza Czyżyckiego. Zapaśniczy faul został wyceniony na drugą żółtą i konsekwencji czerwoną kartkę. A była to dopiero 74 minuta spotkania.

Gdy popularny Jędza zniknął w tunelu, sędzia Damian Sylwestrzak akurat odgwizdał jedenastkę dla Korony. Po chwili decyzję cofnął. VAR wykazał, że choć faul Rafała Augustyniaka był ewidentny, to jednak poprzedził go spalony - dzięki chronologii "zwyciężyła" więc Legia.

Legia ma dziesięć punktów i dzięki lepszemu bilansowi od Zagłębia Lubin przewodzi tabeli. Korona ją zamyka. Ugrała tylko oczko na inaugurację. To jej trzecia porażka z rzędu.

W czwartek Legia zagra w Danii o Ligę Konferencji. Korona następny mecz zagra w lidze. Do Kielc przyjedzie wspomniane Zagłębie.

Oceny piłkarzy po meczu Legia Warszawa - Korona Kielce (w skali 1-6):