Legia Warszawa wygrała w dwóch ostatnich sparingach w Turcji. Rywalami niemiecki Chemnitzer FC i serbski Cukaricki

Piotr Rzepecki
Szymon Starnawski
To był udany dzień dla legionistów. Legia Warszawa wygrała dwie gry kontrolne na tureckiej zimy na obozie przygotowawczym. Oba mecze zakończyły się wygraną 3:2. Rano Legia podjęła niemiecki Chemnitzer FC z czwartej ligi, a po południu serbski Cukaricki. Poprzednie dwa sparingi Legii zakończyły się remisami.

Legia Warszawa - Chemnitzer FC 3:1 (1:1)

Pierwszy mecz rozpoczął się o godzinie 12 polskiego czasu. Przeciwko drużynie z niższej klasy rozgrywkowej w Niemczech trener legionistów Kosta Runjaic postanowił wystawić skład rezerwowy. Zagrało wielu zmienników jak m.in. dwójka z trzech strzelców: Patryk Sokołowski i Mattias Johansson. Pierwszy z wymienionych, który przed rokiem do Legii trafił z Piasta Gliwice, gra mało w Ekstraklasie i nie ma dość niskie "notowania" Runjaica, a drugi z kolei był ostatnio łączony ze szwedzkim AIK Fotboll.

Gola także dołożył Maciej Rosołek. Dla rywali strzelali natomiast Stephan Mensah i Tim Campulka.

Bramki: Sokołowski 19', Johansson 51', Rosołek 69' - Mensah 38', Campulka 90'.
Skład Legii Warszawa: Dominik Hładun (46' Cezary Miszta) - Lindsay Rose (65' Jan Ziółkowski), Ihor Charatin, Artur Jędrzejczyk - Mattias Johansson, Jurgen Celhaka, Lee Jin-hyun, Patryk Sokołowski (55' Filip Rejczyk) - Jakub Jędrasik, Maciej Rosołek, Robert Pich (72' Jakub Kisiel).

Legia Warszawa - FK Cukaricki 3:2 (3:1)

Nie było to z pewnością dla Legii łatwe spotkanie. Mimo prowadzenia trzema golami już po 39 minutach gry, rywale cały czas atakowali i mecz wcale nie był jednostronny.

Pierwszą bramkę dla polskiej drużyny strzelił Ernest Muci już w 2. minucie spotkania. Dobił piłkę z najbliższej odległości po wypluciu jej przez bramkarza. Prawdopodobnie był to jeden z jego najłatwiejszych goli w karierze. Albańczyk dołożył drugie trafienie w 24. minucie. Minął zwodem kilku rywali i zakończył akcję strzałem po ziemi.

Na 3:0 podwyższył Carlitos. Główka Hiszpana okazała się idealnym strzałem i bramkarz serbskiej drużyny tylko odprowadził futbolówkę wzrokiem.

Serbowie szybko złapali kontakt

Rywale Legii nie zwlekali z odrabianiem strat. Najpierw trafił Luka Adzic już dwie minuty po bramce Carlitosa, a w drugiej części meczu z rzutu karnego uderzył Samuel Owusu.

Do ciekawej sytuacji doszło jeszcze przed drugą bramką rywali Legii. Kacper Tobiasz obronił rzut karny. Bramkarz Legii, który pojechał z kadrą na katarski mundial jako teoretycznie członek sztabu interweniował przy uderzeniu Djordje Ivanovica. Przewidział, w którą stronę uderzy strzelec i rzucił się w swoją prawą stronę.

Legioniści rozegrali swój ostatni sparing w Belek. Jutro opuszczą Turcję i wrócą do kraju. Podopieczni Kosty Runjaica zajmują pozycję wicelidera tabeli tracąc dziewięć punktów do Rakowa Częstochowa. Pierwszym meczem Legii na wiosnę będzie starcie u siebie z Koroną Kielce 29 stycznia.

Bramki: Muci 2', 24', Carlitos 39' - Kovacević 42', Owusu 81' (karny).
Skład Legii Warszawa: Kacper Tobiasz - Maik Nawrocki, Rafał Augustyniak, Yuri Ribeiro - Paweł Wszołek, Bartosz Slisz, Josue, Igor Strzałek, Filip Mladenović, Ernest Muci (74' Jakub Kisiel) - Carlitos (63' Bartosz Kapustka).