Legia Warszawa wygrała w hicie kolejki PKO Ekstraklasy, Lech Poznań z niewykorzystaną szansą, ciemne chmury nad Koroną Kielce

OPRAC.:
Bartosz Głąb
Górnik Zabrze - Legia Warszawa 1:3.
Górnik Zabrze - Legia Warszawa 1:3. Jarosław Praszkiewicz / PAP
Legia Warszawa w ligowym szlagierze pokonała Górnik Zabrze i traci już tylko punkt do podium PKO Ekstraklasy. Szansy wskoczenia do czołówki nie wykorzysta Lech Poznań, który bezbramkowo zremisował ze Stalą Mielec. Ciemne chmury zbierają się nad Koroną Kielce, która po porażce z Widzewem Łódź zagłębia się w strefie spadkowej. Ozdobą poniedziałku był gol Gabriela Kobylaka w meczu Puszcza Niepołomice - Radomiak Radom.

Górnik Zabrze - Legia Warszawa 1:3 (0:1)

- Górnik od października jest chyba najlepszą ekipą w ekstraklasie. Mamy ochotę przerwać tę passę i wrócić do Warszawy ze zwycięstwem. Wiem, że jesteśmy w stanie dobrze zagrać i zwyciężyć" - mówił przed meczem w Zabrzu trener Legii Kosta Runjaic.

Jego piłkarze wzięli sobie do serca te słowa. Do przerwy prowadzili po golu Czecha Tomasa Pekharta. Wprawdzie w 61. minucie wyrównał z rzutu karnego niemiecki pomocnik Lawrence Ennali, ale wkrótce potem bramki dla Legii zdobyli Bartosz Kapustka i Portugalczyk Josue.

Legia wygrała prestiżowy mecz

Dzięki zwycięstwu warszawski zespół awansował na piąte miejsce. Ma identyczny dorobek punktowy jak szósta Pogoń Szczecin (po 44), ale lepszy bilans bezpośrednich meczów. Górnik, prowadzony przez byłego szkoleniowca Legii Jana Urbana, pozostał na siódmym miejscu - 39 pkt.

Widzew Łódź - Korona Kielce 3:1 (1:0)

Coraz lepiej spisuje się Widzew. Tym razem łodzianie, tradycyjnie w obecności praktycznie kompletu widzów, wygrali u siebie z Koroną 3:1. Ozdobą meczu był gol po strzale z dystansu wyróżniającego się młodzieżowca Antoniego Klimka w 86. minucie.

Podopieczni Daniela Myśliwca, którzy w ostatnich sześciu meczach zanotowali cztery zwycięstwa, awansowali na dziewiąte miejsce - 35. Pogarsza się natomiast sytuacja Korony. Kielczanie otwierają strefę spadkową, są na 16. pozycji - 24.

Skrót meczu Widzew - Korona. Festiwal przepięknych goli z dystansu

Widzew Łódź - Korona Kielce 3:1.
Widzew Łódź - Korona Kielce 3:1. Marian Zubrzycki / PAP

Stal Mielec - Lech Poznań 0:0

Pozostałe poniedziałkowe mecze nie wyłoniły zwycięzców. Czwarty Lech zremisował bezbramkowo w Mielcu z ósmą Stalą i nie wykorzystał szansy wdarcia się do ścisłej czołówki ligi. "Kolejorz" do 2. w tabeli Śląska Wrocław wciąż traci 2 punkty. W starciu z mielecką drużyną miał kilka okazji do zdobycia gola, ale nie żaden z piłkarzy poznańskiej drużyny nie potrafił umieścił piłki w bramce rywala.

Puszcza Niepołomice - Radomiak Radom 1:1 (1:0)

Natomiast piętnasta Puszcza na stadionie Cracovii, gdzie występuje w roli gospodarza, zremisowała z jedenastym Radomiakiem 1:1. Piłkarze z Niepołomic (25 pkt), dla których każdy mecz jest niezwykle istotny w kontekście walki o utrzymanie, mogą mieć do siebie ogromne pretensje. Prowadzili już od czwartej minuty po golu Ukraińca Romana Jakuby. Na dodatek od 63. minuty grali w przewadze (czerwona kartka Vagnera Diasa), ale chwilę potem stracili bramkę. I to w bardzo niecodziennych okolicznościach.

Gola dla Radomiaka strzelił... bramkarz Gabriel Kobylak z ponad 80 metrów. To nie jest prima aprilis. Kobylak wznowił grę długim podaniem, w polu karnym gospodarzy piłka odbiła się od murawy i przelobowała Oliwiera Zycha. To pierwsze trafienie bramkarza w tym sezonie krajowej ekstraklasy.

Gabriel Kobylak z golem. Skrót meczu Puszcza - Radomiak

- Jeśli chodzi o naszego gola... Dzisiaj był prima aprilis, więc powiem, że to ćwiczyliśmy. Oczywiście żartuję, ale ta sytuacja wpisuje się trochę w klimat tego dnia - przyznał trener Radomiaka Maciej Kędziorek.

Puszcza Niepołomice - Radomiak Radom 1:1.
Puszcza Niepołomice - Radomiak Radom 1:1. Łukasz Gągulski / PAP

Podsumowanie sobotnich meczów 26. kolejki PKO Ekstraklasy

Cztery mecze odbyły się już w Wielką Sobotę. Piłkarze lidera Jagiellonii Białystok wygrali u siebie z zamykającym tabelę ŁKS Łódź aż 6:0 i powiększyli przewagę nad kolejnymi zespołami. Zremisowały drugi w tabeli Śląsk Wrocław - na wyjeździe z Piastem Gliwice 2:2, a także trzeci Raków Częstochowa - u siebie z przedostatnim Ruchem Chorzów 1:1. Natomiast Pogoń pokonała w Szczecinie Cracovię 3:1.

Jagiellonia wlała ŁKS-owi 6:0! Akcje jak na PlayStation

Jagiellonia (51) ma teraz cztery punkty przewagi nad Śląskiem i sześć na broniącym tytułu Rakowem.

Zakończenie kolejki we wtorek, gdy czternasta Warta Poznań podejmie w Grodzisku Wielkopolskim dziesiąte Zagłębie Lubin.

Gdzie oglądać mecz Warta - Zagłębie w telewizji i internecie?