Legia wygrywa z Bytovią w sparingu

Marek Koktysz
Wykorzystując przerwę na europejskie spotkania międzyklubowe, Legia Warszawa rozegrała sparing z II-ligową Bytovią Bytów. Wojskowi, w składzie których wystąpiło sporo graczy pierwszego garnituru, pewnie pokonała rywala 2:0.

W szeregach mistrzów Polski wystąpił testowany Ibrahim Babangida. To na niego były głównie skierowane oczy trenerów i przedstawicieli mediów. Nigeryjczyk zaprezentował się nieźle, a co ważniejsze, trafił do siatki rywali. W 59. minucie meczu głową umieścił futbolówkę, którą wcześniej przedłużał (również głową) Mateusz Wieteska, w siatce. W spotkaniu zagrał również podstawowy dotychczas napastnik Legii - Władimer Dwaliszwili, który już w 15. sekundzie meczu trafił do bramki przeciwnika.

W spotkaniu wystąpili zawodnicy na co dzień grający w pierwszym zespole, jak Rzeźniczak, Kucharczyk, Alan, Łukasik, Pinto, Żyro, Efir czy Dwaliszwili. Trener Berg sprawdzał także młodych piłkarzy, jak Jałocha, Makowski czy, sprowadzony z Lecha, Miłosz Kozak.

Trenerem Bytovii jest Paweł Janas, wieloletni piłkarz Legii i członek Galerii Sław warszawskiego klubu.