"Lewy" nie przestaje strzelać i ucieka rywalom w klasyfikacji strzelców! 101 goli w Bundeslidze! (ZOBACZ BRAMKI)

mgs, tom
Po fenomenalnym wyczynie we wtorkowym meczu przeciwko Wolfsburgowi Robert Lewandowski ponownie trafił do siatki rywali. W meczu 7. kolejki Bundesligi przeciwko Mainz "Lewy" zdobył dwie kolejne bramki, a Bayern zwyciężył 3:0. Polak ma już na koncie 101 goli w Bundeslidze.

Niewątpliwie Robert Lewandowski znów będzie na ustach piłkarskiego świata. Polak w miniony wtorek dokonał niesamowitego wyczynu i w meczu z Wolfsburgiem strzelił pięć goli w dziewięć minut. W sobotę w Moguncji dopisał do swojego CV kolejne wielkie osiągnięcie. Zdobywając bramkę w 51. minucie w ligowym starciu z Mainz zanotował setne trafienie w Bundeslidze. Jakby tego było mało, "Lewy" strzelił w tym spotkaniu jeszcze jednego gola, w 63. minucie. To oznacza, że w ostatnich dwóch ligowych meczach aż siedem razy trafił do siatki rywali!

Reprezentant Polski 74 bramki zdobył jeszcze w Borussii Dortmund, a kolejne 27 dołożył już jako zawodnik bawarskiego klubu. Lewandowski strzelił 101 goli w 168 meczach w Bundeslidze. Żaden inny obcokrajowiec nie zdołał przekroczyć liczby stu goli w lidze niemieckiej szybciej niż Polak.

FSV Mainz - Bayern Monachium 0:3 (0:0)

Bramki: Lewandowski 51', 63', Coman 68'

W 21. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Thomas Mueller.

Klasyfikacja strzelców Bundesligi (po 7 kolejkach)