Liga Europejska: AZ Alkmaar minimalnie lepszy od Valencii

Damian Orłowicz
W pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Europejskiej, AZ Alkmaar pokonał przed własną publicznością Valencię 2:1 i to lider ligi holenderskiej jest faworytem rewanżowego spotkania w Hiszpanii.

AZ Alkmaar - Valencia CF 2:1 - czytaj zapis naszej relacji live z meczu

Mecz rozpoczął się od ataków piłkarzy Az Alkmaar. Już w 1. minucie na bramkę uderzył Jozy Altidore. Jego strzał nie mógł jednak zagrozić bramkarzowi Valencii. Po kilku minutach spotkania to goście powinni objąć prowadzenie. W 8. minucie błąd popełnił obrońca gospodarzy Klavan, który podał piłkę zbyt lekko do własnego bramkarza i piłkę przejął Soldado. Napastnik Valencii uderzył jednak w boczną siatkę. Ten sam piłkarz minutę później także mógł zdobyć gola, ale jego strzał obronił Esteban Alvarado.

W 38. minucie na bramkę z rzutu wolnego uderzył Tino Costa, jednak piękną interwencją popisał się bramkarz gospodarzy. Wydawało się że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem, ale w doliczonym czasie gry piłkarze gospodarzy objęli prowadzenie. Bramkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zdobył Brett Holman. Błąd w tej akcji popełnili piłkarze Valencii, którzy nie pokryli zawodnika AZ.

Zobacz zdjęcia ze spotkania!

Piłkarze gości od pierwszych minut drugiej połowy starali się zdobyć bramkę wyrównującą. W 51. minucie ta sztuka się udała. Piłkę z prawej strony dośrodkował Antonio Barragan, a bramkę po pięknym uderzeniu głową zdobył Mehmet Topal.

Po zdobytym upragniony golu Valencia nadal atakowała, jednak to piłkarze AZ Alkmaar zadali decydujący cios. W 80. minucie piłkę w pole karne podał Brett Holman, przepuścił ją Charlison Benschop, a gola po ładnym uderzeniu zdobył Maarten Martens.

W ostatnich minutach wynik się nie zmienił i gospodarze wygrali spotkanie 2:1. To piłkarze lidera ligi holenderskiej będą faworytem rewanżowego spotkania w Hiszpanii.

Liga Europejska w Ekstraklasa.net - wyniki, terminarze, tabele "polskich" grup!