Liga Europy. Nicola Zalewski z dwiema asystami. AS Roma rozbiła rywala 3:0

Bartosz Głąb
Nicola Zalewski z dwiema asystami w meczu AS Romy.
Nicola Zalewski z dwiema asystami w meczu AS Romy. PAP/EPA
Liga Europy. Nicola Zalewski zaliczył dwie asysty w ostatnim meczu fazy grupowej, a jego AS Roma rozbiła Sheriff Tiraspol 3:0. Włoska drużyna awansowała z drugiego miejsca do fazy pucharowej rozgrywek. Pierwsze miejsce w tabeli zajęła Slavia Praga.

Liga Europy. Nicola Zalewski z dwiema asystami

Polak w poprzedni weekend dostał szansę od Jose Mourinho i wyszedł w pierwszym składzie na mecz z Fiorentiną. Jednak złapał dwie żółte kartki i musiał opuścić boisko. Tuż potem rywale wyrównali i w ostatecznym rozrachunku drużyna ze stolicy Włoch straciła punkty.

Jednak portugalski szkoleniowiec w czwartkowy wieczór ponownie postanowił postawić na 21-letniego pomocnika i tym razem się nie zawiódł. Już w 11. minucie Polak dostał piłkę na lewym skrzydle, wpadł w pole karne rywali i zagrał do pustej bramki dla Romelu Lukaku. Dwadzieścia minut później Zalewski wkleił się w linię obrony rywali i idealnie wyszedł do prostopadłego podania. Przelobował bramkarza Sherrifa, ale tuż przed linią bramkową futbolówkę dobił Andrea Belotti.

Liga Europy. Nicola Zalewski z dobrym występem. Liczy na kolejne szanse w lidze

W drugiej połowie gospodarze zdobyli trzecią bramkę za sprawą trafienia Niccolo Pisilli, który przypieczętował wynik na 3:0. Nicola Zalewski zagrał w tym sezonie dopiero 12. mecz w barwach rzymskiego zespołu. Jednak dzisiejszym zwycięstwem dał argumenty Jose Mourinho, żeby częściej stawiał na reprezentanta Polski.

AS Roma awansowała do fazy pucharowej Ligi Europy z drugiego miejsca. Najlepsza okazała się Slavia Praga. Losowanie następnej fazy rozgrywek odbędzie się w poniedziałek 18 grudnia o godzinie 13:00 w Nyonie.