Liga francuska. Przemysław Frankowski znów czaruje w Ligue 1. Trzeci gol w sezonie [WIDEO]

Krzysztof Kowalski
Liga francuska. Przemysław Frankowski przypomniał o sobie na francuskich boiskach. Reprezentant Polski otworzył wynik dla RC Lens w domowym spotkaniu 30. kolejki ze Strasbourgiem. Jego drużyna pokonał rywala 2:1.

Przemysław Frankowski strzelił gola w meczu ze Strasbourgiem

Reprezentant Polski trafił już w 11. minucie spotkania przeciwko Strasbourgowi. Frankowski otrzymał podanie w polu karnym i mierzonym strzałem prawą nogą umieścił piłkę w pobliżu dalszego słupka. Uderzenie było na tyle precyzyjne, że bramkarz Matz Sels nie miał szans, by odpowiednio zareagować. Początkowo sędzia odgwizdał pozycję spaloną. Do akcji wkroczył jednak VAR i bramkę przywrócił.

Wychowanek Lechii Gdańsk w trwającym sezonie Ligue 1 na koncie ma trzy gole i dwie asysty. Uniwersalny zawodnik za grę zbiera sporo pochwał. W styczniu został nominowany do nagrody dla piłkarza miesiąca. Wcześniej znalazł się w najlepszej jedenastce pierwszej części sezonu według portalu L'Equipe.

BRAMKA PRZEMYSŁAWA FRANKOWSKIEGO:

W 64. minucie gospodarze podwyższyli prowadzenie. Na 2:0 trafił Facundo Medina. Honorowego gola dla przyjezdnych strzelił 35-letni Kevin Gameiro, który kapitalnie przymierzył pod poprzeczkę.

Z ławki rezerwowych nie wstał Łukasz Poręba, a Adam Buksa znalazł się poza kadrą meczową. Ekipa Polaków jest wiceliderem tabeli. Do prowadzącego PSG traci trzy punkty. Paryżanie swoje spotkanie rozegrają w sobotę przeciwko Nice. Do meczu na szczycie pomiędzy PSG a Lens dojdzie już 15 kwietnia.

RC Lens - RC Strasbourg 2:1 (1:0)