Liga hiszpańska. Real Madryt wywarł presję na Barcelonie. Ładne gole z Espanyolem [WIDEO]

OPRAC.:
Jacek Czaplewski
Real wywarł presję na Barcelonie. Ładne gole z Espanyolem
Real wywarł presję na Barcelonie. Ładne gole z Espanyolem PAP/EPA
Liga hiszpańska. Real Madryt zbliżył się do Barcelony na sześć punktów. Wprawdzie jako pierwszy stracił gola w meczu z Espanyolem, ale jeszcze przed przerwą odwrócił wynik i zwyciężył 3:1. Ładne gole strzelili Vinicius Junior i Eder Militao, w doliczonym czasie rezultat ustalił Marco Asensio.

Liga hiszpańska. Mecz Real Madryt - Espanyol Barcelona 3:1

Spotkanie na Santiago Bernabeu zaczęło się po myśli gości, którzy w ósmej minucie po golu Joselu objęli prowadzenie. Po kolejnych 14 wyrównał Vinicius Junior, a w 39. minucie inny Brazylijczyk - Eder Militao dał "Królewskim" prowadzenie. Wynik w doliczonym czasie drugiej połowy ustalił rezerwowy Marco Asensio.

"Gol Viniciusa zmienił rozwój wydarzeń na boisku i obudził Real" - napisał po końcowym gwizdku dziennik "As".

Drugi w tabeli Real, który na trzech zakończył serię meczów bez zwycięstwa (dwa ligowe i pucharowa porażka z Barceloną), ma 56 punktów i traci sześć do prowadzącej Barcelony.

Lidera w niedzielę czeka wyjazd do Bilbao na spotkanie z plasującym się na dziewiątej pozycji Athletikiem. Jak poinformował w sobotę klub ze stolicy Katalonii, Robert Lewandowski wyleczył już kontuzję ścięgna podkolanowego i znalazł się w kadrze na ten mecz.

Kapitan reprezentacji Polski z powodu kontuzji opuścił dwa spotkania - pierwsze półfinałowe o Puchar Króla przeciw Realowi Madryt i ligowe z Valencią. Z 15 bramkami prowadzi on w klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników La Liga. PAP

Real Madryt - Espanyol Barcelona 3:1 (2:1)[/b]