DW
Liga Konferencji. KR Reykjavik - Pogoń Szczecin ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO i STREAM Andrzej Banas
KR Reykjavik - Pogoń Szczecin ONLINE. W rewanżu Pogoń Szczecin ma bardzo proste zadanie - należy utrzymać trzybramkową przewagę nad zespołem z Islandii. Jednak dla współczynnika UEFA wypadałoby to spotkanie wygrać. Każdy ułamek punktów zdobytych w Europie przybliża nas bowiem do trafiania na łatwiejszych rywali. Gdzie oglądać mecz KR Reykjavik - Pogoń Szczecin? Początek meczu o godz. 20:15. Transmisja w internecie, stream online na żywo.

KR Reykjavik - Pogoń ONLINE

Pogoń Szczecin rozpoczęła zmagania w kwalifikacjach do Ligi Konferencji szczęśliwym i mocnym akcentem. Po nieudanej batalii z NK Osijek w poprzednim sezonie Portowcy mieli więcej szczęścia i trafili na nierozstawiony zespół z Reykjaviku. Różnicę klas było widać już w pierwszym spotkaniu, które Portowcy wygrali 4:1.

Kluczowym zawodnikiem trzeciej drużyny poprzedniego sezonu był Kamil Drygas. Wybiegł na boisko w pierwszym składzie i wchodził z głębi pola w pole karne przeciwników. Jeszcze przed pierwszą bramką w 7. minucie mógł wpisać się na listę strzelców efektowną przewrotką. Głodny gry i bramek pomocnik zanotował dublet, znacznie pomagając drużynie w uzyskaniu bezpiecznej przewagi.

KR Reykjavik - Pogoń NA ŻYWO

Drużyna Jensa Gustafssona miała jednak kryzys w trakcie pierwszego meczu z KR Reykjavik. Właśnie wtedy Islandczycy doszli do głosu i zdobyli bramkę, która może i niewiele im daje w kontekście awansu, ale za to udowodniła, że Pogoń cierpi na braki koncentracji.

- Dlaczego całe 90 minut nie mogło wyglądać jak pierwsza połowa? Przede wszystkim, to bardzo trudne, utrzymać taki poziom przez całe spotkanie. Dlatego w momencie, gdy szło nam tak dobrze jak w pierwszej połowie, szczerze mówiąc, może powinniśmy zdobyć więcej niż te 3 bramki. To normalne, że nie posiadasz inicjatywy przez 90 minut meczu – takich meczów jest bardzo niewiele - tłumaczył szkoleniowiec Pogoni.

W I rundzie Pogoń gra jeszcze o uzyskanie lepszego współczynnika. Każde zwycięstwo to 0,250 punkta do rankingu UEFA polskiej federacji. Im więcej uzbierają ich polskie drużyny, tym w późniejszych latach będą trafiać na słabszych rywali na ostatnich etapach kwalifikacji.

Poza tym, należy już powoli szykować się do kolejnego skandynawskiego pojedynku. Na szczecinian w drugiej rundzie czeka już Broendby Kopenhaga. Duński klub został już katem innego polskiego zespołu. W 2019 roku Lechia Gdańsk miała skromną zaliczkę 2:1, ale w rewanżu przegrała już 1:4.

KR Reykjavik - Pogoń STREAM

- Gdy spojrzymy na przebieg spotkania, możemy stwierdzić, że rywalizacja powinna była zakończyć się po pierwszym meczu, ale tak się nie stało. Ponadto mówiłem zarówno przed jak i po meczu, że Islandczycy są trudnym przeciwnikiem, ponieważ potrafią stworzyć zagrożenie z niczego. Jestem nieco zawiedziony, że nie udało się nam zdobyć więcej goli, ale jednocześnie mam szacunek do zawodników za to, że próbowali. Taka jest piłka - dodał opiekun Portowców.

Przypuszczalny skład Pogoni:

Stipica - Bartkowski, Zech, Triantafyllopulos, Mata - Dąbrowski - Silva, Drygas, Kowalczyk, Grosicki - Zahović

KR Reykjavik - Pogoń Szczecin TRANSMISJA TV

Rewanż I rundy kwalifikacji do Ligi Konferencji pomiędzy KR Reykjavikiem i Pogonią Szczecin odbędzie się w czwartek, 14 lipca, o godzinie 20:15. Nie będzie transmitowany przez polskiego nadawcę w telewizji.

Internetowy stream online dostępny będzie na platformie Viaplay. Spotkanie dostępne będzie także na urządzeniach mobilnych. Tekstowa relacja LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.

20:15 KR Reykjavik - Pogoń Szczecin NA ŻYWO
Viaplay (stream online)
GOL24.PL (relacja tekstowa)

LIGA KONFERENCJI w GOL24

Widują się regularnie, parę razy w roku, ale głównie na zgrupowaniach reprezentacji Polski. Tym razem wyszło jednak inaczej. Arkadiusz Milik razem z Robertem Lewandowskim wykorzystali jeden dzień ze swoich wakacji na wspólną zabawę. Wybrali Ibizę uważaną za najlepsze miejsce do letniego imprezowania. - Co było na Ibizie, zostaje na Ibizie - skomentowała selfie partnerka Milika, Agata Sieramska. Oprócz niej na hiszpańskiej wyspie zjawili się Anna Lewandowska, golfistka Martyna Mierzwa i inni znajomi Lewego. Lewandowski dotarł na Ibizę jachtem z sąsiadującej Majorki, na której posiada willę. Milik przebywa na Ibizie znacznie dłużej, bo przyleciał krótko po weselu Jana Bednarka. Zobaczcie, jak minęły im ostatnie dni w upalnej Hiszpanii.

Arkadiusz Milik imprezował z Robertem Lewandowskim w stolicy...