Liga Mistrzów. Bayern z "Lewym" pokonał Celtic. Bilans Heynckesa już 8:0!

tom, Michał Skiba
Liga Mistrzów. Bayern z "Lewym" pokonał Celtic. Bilans Heynckesa już 8:0! Eastnews
Liga Mistrzów. W meczu grupy B Ligi Mistrzów Bayern Monachium pokonał na własnym stadionie Celtic Glasgow 3:0. Gole dla Bawarczyków strzelili Thomas Mueller, Joshua Kimmich i Mats Hummels. Całe spotkanie w ekipie Juppa Heynckesa, który zadebiutował w roli szkoleniowca Bayernu w ostatnim ligowym spotkaniu (5:0 z Freiburgiem), rozegrał Robert Lewandowski. Polak miał kilka prób strzałów, w tym z rzutów wolnych, ale nie zdołał pokonał golkipera "The Bhoys".

Podobno oferowanie kibicom meczów Realu z Tottenhamem i Manchesteru City z Napoli w tym samym czasie było sprawą co najmniej niehumanitarną, ale prawdziwą piłkarską broń masowego rażenia kibice zobaczyli dopiero w środę.

Załamana spora grupa kibiców, która w głosowaniu TVP była za meczem Bayernu i Roberta Lewandowskiego, a przegrała z ofertą Chelsea i Romy - w przyjemny sposób ocierała łzy. Na Allianz Arenie Bayern pewnie ograł Celtic. Nic ciekawego w Monachium się nie działo, jedyną niecodzienną sprawą był brak gola Roberta Lewandowskiego.

W pierwszej połowie, w jej początkach, asystenci Sergieja Karaseva zabrali Lewandowskiemu asystę...

W drugiej połowie - w momencie dośrodkowania Kingsleya Comana - kapitan reprezentacji Polski strzelił gola, będąc na pozycji spalonej. Ładny i spokojny wolej, ale jednak minimalnie bliżej Graiga Gordona niż ostatni stoper Celticu.

Bawarczycy zwyciężyli 3:0 - nie wiało nudą jak na meczu Benfiki z Manchesterem United (pod żadnym pozorem nie radzimy oglądać powtórek tego spotkania), ale Bayern po prostu zrobił swoje. W świetnym stylu do Monachium powrócił Jupp Heynckes. Niemiec został najstarszym trenerem w historii Ligi Mistrzów, mając 72 lata i 162 dni.