Liga Mistrzów. Dwie bramki Haalanda nie wystarczyły! Wygrana Napoli, niewidoczny Zieliński

Maciej Pietrasik
Napoli pokonał Red Bull Salzburg 3:2, a Piotr Zieliński rozegrał całe spotkanie. EAST NEWS
Liga Mistrzów. SSC Napoli po emocjonującym spotkaniu pokonało Red Bulla Salzburg 3:2 i przełamało serię trzech lat bez wyjazdowego zwycięstwa w Champions League. Bohaterem spotkania został Dries Mertens, który zdobył dwa gole i zaliczył asystę. Gospodarze odpowiedzieli dwoma trafieniami Erlinga Brauta Haalanda - 19-letni Norweg ma już sześć bramek w tych rozgrywkach. Stosunkowo słaby mecz rozegrał Piotr Zieliński, który przebywał na boisku przez 90 minut. Całe spotkanie na ławce rezerwowych przesiedział Arkadiusz Milik.

Liga Mistrzów: Red Bull Salzburg - SSC Napoli 2:3

Spotkanie w Salzburgu przebiegło pod znakiem rywalizacji Driesa Mertensa i Erlinga Brauta Haalanda. Ten pierwszy już kilkadziesiąt sekund po gwizdku arbitra miał szansę na gola. Wówczas Belg nie zdołał jeszcze trafić do siatki, ale w 17. minucie mocnym strzałem pod porzeczkę otworzył wynik meczu. Haaland przegrał dwa pojedynki z Alexem Meretem, lecz w końcówce pierwszej połowy Norweg wykorzystał rzut karny, wyrównując stan rywalizacji.

W drugiej odsłonie Mertens znów wpisał się na listę strzelców w 64. minucie, wykorzystując dośrodkowanie Kevina Malcuita. Osiem minut później odpowiedział Haaland, pewnie strzelając głową. 19-letni Norweg ma już sześć bramek w tej edycji Ligi Mistrzów i jest na razie najlepszym strzelcem w rozgrywkach. To nie wystarczyło jednak, aby Red Bull zdobył choćby punkt, bo Napoli odpowiedziało na tego gola natychmiast. Mertens tym razem asystował, a decydujący cios zadał Lorenzo Insigne.

Jeśli chodzi o Polaków, to Piotr Zieliński rozegrał pełne 90 minut. Polak nie był jednak zbyt widoczny w ofensywie, a główne role w meczu odgrywali jego partnerzy. Cały mecz na ławce rezerwowych spędził Arkadiusz Milik - zamiast naszego napastnika szansę dostali Mertens, Insigne oraz Fernando Llorente.