Liga Mistrzów. Karne Chelsea wykończyły Karabach. Cały mecz Jakuba Rzeźniczaka

JCZ
Karabach - Chelsea 0:4
Karabach - Chelsea 0:4 AFP/East News
Liga Mistrzów. Bez niespodzianki w Agdamie. Karabach przegrał z faworyzowaną Chelsea Londyn. Nie stracił jednak tyle goli, ile na Stamford Bridge – zamiast 0:6 było 0:4. Całe spotkanie na stoperze rozegrał Jakub Rzeźniczak. Polak spisał się przyzwoicie. Zawinił tylko przy drugiej bramce.

Pomysł Karabachu na ten mecz legł w gruzach w 19 minucie. To wtedy kapitan Rashad Sadygov wyleciał z boiska za przytrzymywanie Williana, a Chelsea otrzymała jedenastkę, którą na gola zamienił Eden Hazard.

To nic, że wcześniej Michel obił poprzeczkę i że gospodarze sprawiali wrażenie równorzędnego przeciwnika. Chelsea losy spotkania przesądziła jeszcze przed zmianą stron; w 37 minucie na 2:0 podwyższył bowiem Willian, wykańczając zgraną akcję z Hazardem i Pedro.

Zabawę w drugiej części zakończył Cesc Fabregas, który tak jak Hazard wykorzystał jedenastkę podyktowaną po faulu na Willianie. Brazylijczyk bombą w 86 minucie ustalił zaś wynik na 4:0. W zespole Karabachu zagrali wszyscy trzej byli gracze polskiej Ekstraklasy: Rzeźniczak, Guerrier oraz wprowadzony w 85 minucie Dani Quintana. Chelsea dzięki wygranej objęła prowadzenie w grupie, ale czeka jeszcze na ruch Romy w meczu z Atletico w Madrycie.