Liga niemiecka. "Hunter" upolował Augsburg, grał Milik (WIDEO)

Tomasz J. Górski
W inauguracyjny meczu 25. kolejki niemieckiej Bundesligi Schalke pokonało na wyjeździe Augsburg 2:1, chociaż przegrywało już po pięciu minutach. Dwie bramki na wagę trzech punktów strzelił Klaas-Jan Huntelaar. Arkadiusz Milik wszedł na boisku po godzinie gry.

Aż 11 straconych bramek przez Schalke w meczach z Real Madryt i Bayernem Monachium dało królewskobłękitnym duży powód do przemyśleń. Z Hoffenheim udało się zachować czyste konto (wygrana 4:0 na Veltins Arena), ale mecz z Augsburgiem rozpoczął się źle.

Gospodarze wyszli na prowadzenie po golu Tobiasa Wernera, który wykorzystał fatalny błąd obrony i strzałem w stronę dalszego słupka pokonał Fahrmanna.

Przyjezdni odpowiedzieli niespełna pól godziny później. Bramkarz Augsburga, Alex Manniger, "wypluł" piłkę po uderzeniu z dystansu Seada Kolasinaca, po czym dopadł do niej Klaas-Jan Huntelaar i doprowadził do remisu.

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy kolejna akcja Kolasinac-Huntelaar przyniosła bramkę. Bośniak wpadł z piłką w pole karne i widząc wychodzącego z bramki Mannigera zagrał do "Huntera" przed bramkę, by ten po raz drugi wpisał się na listę strzelców.

25. kolejka Bundesligi, SGL Arena (Augsburg)

FC Augsburg – Schalke 1:2 (1:1)
Bramki: Werner 5' – Huntelaar 33', 48'
Żółte kartki: Werner 13', Kohr 29', Hahn 55' – Boateng 34', Huntelaar 37', Ayhan 59', Draxler 61',
Sędzia: Bastian Dankert
Widzów: 30 660

Augsburg: Manniger – Vogt, Callsen-Bracker, Klavan, Ostrzolek – Kohr (Ji Dong Won 71'), Baier – Hahn, Altintop, Werner (Esswein 87') – Bobadilla (Milik 66')

Schalke: Fahrmann – Hoogland, Howedes, Matip, Kolasinac – Boateng, Neustädter – Obasi (Ayhan 46'), Draxler (Meyer 77') – Huntelaar (Szalai 90')