Liga włoska. AC Milan niespodziewanie zremisował z Salernitaną. Cały mecz Mateusza Łęgowskiego

Bartosz Głąb
Salernitana zremisowała z Milanem. Cały mecz Mateusza Łęgowskiego.
Salernitana zremisowała z Milanem. Cały mecz Mateusza Łęgowskiego. PAP/EPA
Liga włoska. W meczu 17. kolejki Salernitana niespodziewanie zremisowała u siebie AC Milanem 2:2. Outsider jednak wciąż jest zajmuje ostatnie miejsce w ligowej tabeli. Cały mecz w barwach gospodarzy rozegrał Mateusz Łęgowski.

Liga włoska. Salernitana niespodziewanie zremisowała z Milanem

Przed piątkową rywalizacją Salernitana zajmowała ostatnie miejsce w tabeli ze stratą 5 punktów do pierwszej drużyny nad strefą spadkową. Zdecydowanym faworytem rywalizacji był Milan, który zajmował pozycję na najniższym stopniu podium i ewentualne zwycięstwo przybliżyłoby mediolańską drużynę do liderującego Interu.

"Rossoneri" świetnie rozpoczęli spotkanie, bo już w 17. minucie objęli prowadzenie po trafieniu Fikayo Tomoriego. Jednak po pierwszej połowie na stadionie w Salerno był remis, bo tuż przed przerwą do wyrównania doprowadził były reprezentant Argentyny - Federico Fazio.

Liga włoska. Niespodzianka w Salerno. Outsider zatrzymał AC Milan

Po przerwie outsider zaskoczył po raz kolejny. W 63. minucie na listę strzelców wpisał się Antonio Candreva dając prowadzenie Salernitanie. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się sensacyjnym zwycięstwem gospodarzy, w doliczonym czasie gry Luka Jović zdobył bramkę wyrównującą.

Tuż potem jeszcze zakotłowało się przy ławkach rezerwowych, czego skutkiem była czerwona kartka dla rezerwowego bramkarza Selarnitany. Chwilę później arbiter po raz ostatni użył gwizdka i mecz zakończył się podziałem punktów.

Mateusz Łęgowski rozegrał całe, całkiem niezłe spotkanie w barwach drużyny z Salerno. To dopiero trzeci raz, kiedy polski pomocnik zagrał pełne 90 minut we włoskiej drużynie. Latem 20-latek przyszedł do Salernitany z Pogoni Szczecin. "Portowcy" zarobili na graczu około 1,8 miliona euro. Młodzieżowy reprezentant Polski regularnie pojawia się na murawie w nowym klubie.

Liga włoska. US Salernitana - AC Milan 2:2 (1:1)

Bramki: 42'F.Fazio, 63'A.Candreva, - 17'F.Tomori, 90+1'L.Jović.

Liga włoska. Statystyki Mateusza Łęgowskiego w Salernitanie

• 16 meczów - 678 minut
  • 1 asysta (w Pucharze Włoch przeciwko Sampdorii)

LIGA WŁOSKA w GOL24

To jest Liga Mistrzów wśród opraw. Oto najlepsze prace ultrasów Legii Warszawa z kończącego się 2023 roku. Jest na co popatrzeć, zresztą zerknijcie sami!

Najlepsze oprawy Legii Warszawa w 2023 roku. To prawdziwe dz...