Liga włoska. Domowa porażka Torino, cały mecz Glika (ZDJĘCIA, WIDEO)

Tomasz J. Górski
W spotkaniu 23 kolejki Serie A Torino nie sprostało walczącej o utrzymanie Bologni przegrywając 1:2 (1:2). Na trafienie Ciro Immobile dwukrotnie odpowiedział Jonathan Cristaldo. W barwach gospodarzy całe mecz zagrał kapitan turyńskiego zespołu, Kamil Glik.

Wynik spotkania już w 5. minucie otworzył strzałem głową Ciro Immobile, który wykorzystał dobre dośrodkowanie Matteo Darmiana. Sześć minut później był już remis za sprawą Jonathana Cristaldo. W 24. minucie Cristaldo strzelił swojego drugiego gola po tym jak wykorzystał błąd obrony.

Po 23 spotkaniach Torino z 33 punktami jest na 7. miejscu w tabeli. Tyle samo ma "oczko" wyżej Inter (o 15 gra z Sassuolo). Punkt mniej ma ósma Parma, a dwa - Lazio. Dzięki zwycięstwu Bologna (21 pkt) odskoczyła od strefy spadkowej na cztery punkty i jest szesnasta.

Torino - Bologna 1:2 (1:2)

Bramki: 5' Immobile – 11', 24' Cristaldo

Torino: Padelli – Maksimović, Glik, Moretti – Darmian (46' Basha), El Kaddouri (46' Kurtic), Farnerud (63' Larrondo), Masiello – Vives – Cerci, Immobile

Bologna: Curci – Antonsson, Natali (64' Cherubin), Mantovani – Garics, Krhin, Perez, Morleo – Christodoulopoulos – Cristaldo, Bianchi (88' Ibson)