Liga włoska. Inter Mediolan nowym wiceliderem. Jose Mourinho już gratuluje Napoli tytułu mistrza Włoch

OPRAC.:
Jacek Czaplewski
Inter wygrał z Cremonese
Inter wygrał z Cremonese PAP, EPA/FILIPPO VENEZIA
Liga włoska. Inter Mediolan odwrócił wynik z Cremonese. Wygrał 2:1 dzięki dubletowi mistrza świata z Argentyną, Lautaro Martineza. Tymczasem przed hitem z liderującym Napoli trener Romy Jose Mourinho pogratulował rywalowi... zdobycia mistrzostwa. Portugalczyk postanowił winszować już na półmetku rozgrywek.

Jose Mourinho: Twierdzę, że Napoli zdobyło już tytuł

Mediolańczycy przegrywali niespodziewanie od 11. minuty z outsiderem rozgrywek po golu Nigeryjczyka Davida Okereke, ale Martinez szybko doprowadził do wyrównania, a w 65. minucie zapewnił Interowi zwycięstwo.

Łącznie argentyński napastnik ma w tym sezonie Serie A już 11 goli. Jego zespół awansował na drugie miejsce z dorobkiem 40 punktów. O dwa wyprzedza lokalnego rywala AC Milan, który w niedzielę podejmie Sassuolo.

Zdecydowanym liderem z 50 punktami jest Napoli. Drużyna Piotra Zielińskiego w szlagierze 20. kolejki zagra u siebie z szóstą Romą (37 pkt). Trener rzymian Jose Mourinho już... pogratulował piłkarzom z Neapolu mistrzostwa kraju.

"Twierdzę, że Napoli zdobyło już tytuł. Zasłużenie, więc gratuluję im. To doskonały zespół ze świetnym trenerem, mają wielką przewagę w tabeli i nikt nie może im zagrozić. Scudetto należy do nich" – powiedział w sobotę Mourinho.

"Jeśli zapytacie mnie, czy Roma zejdzie im z drogi, odpowiem, że nie. Jedziemy do Neapolu, aby uzyskać dobry wynik. Ale to nie zmienia faktu, że Napoli zdobyło już Scudetto" - powtórzył słynny Portugalczyk.

Na czwarte miejsce w sobotni wieczór awansowała Atalanta - 38 pkt. Drużyna z Bergamo pokonała u siebie 2:0 przedostatnią w tabeli Sampdorię Genua 2:0. PAP