Liga włoska. Juventus pewnie pokonał Milan. Montella zostanie zwolniony?

DW
Dwa gole Argentyńczyka dały Juventusowi trzy punkty.
Dwa gole Argentyńczyka dały Juventusowi trzy punkty. EAST NEWS
Liga włoska. Juventus Turyn wygrał na wyjeździe z AC Milanem 2:0. Bramki dla "Starej Damy" zdobył Gonzalo Higuain. Na stadionie Giuseppe Meazzy piłkarze Milanu grali nie tylko o trzy punkty, ale także o pozostawienie Vincenzo Montellę na stanowisku pierwszego trenera. "Rossoneri" egzaminu nie zdali, przez co znów wrócili na drogę porażek. Wszystko wskazuje więc na to, że Montella zostanie zwolniony.

Higuain dał prowadzenie gościom już w 23. minucie meczu. Dybala świetnie znalazł w szesnastce Higuana, ten przyjął piłkę i momentalnie uderzył po długim słupku. Mimo, że pilnował go Romagnoli, mimo że Donnarumma wyciągnął się jak tylko mógł, nie obronił tego strzału. Do przerwy zawodnicy schodzili więc przy wyniku 0:1.

Tak padł pierwszy gol dla gości:

W drugiej połowie Juventus miał spotkanie praktycznie pod pełną kontrolą. W 64. minucie "Stara Dama" potwierdziła wyższość nad rywalem. Świetnie podał w pole karne Asamoah, przepuścił piłkę między nogami Dybala, futbolówka trafiła do Higuaina, a ten takich sytuacji nie zwykł marnować. Odbita jeszcze od słupka piłka wpadła do siatki.

Milan znajduje się w arcytrudnej sytuacji. Piłkarze z San Siro przegrali cztery z ostatnich sześciu spotkań i po raz kolejny znacznie odstają od czołówki Serie A.