Liga włoska. Kaka strzelił setnego gola w barwach Milanu (GALERIA, WIDEO)

mgs
Ci, którzy widząc Kakę grzejącego ławę w Realu Madryt spisali go na straty, mogą teraz bić się w piersi. Brazylijczyk odkąd tylko wrócił do Milanu, przeżywa drugą młodość. W meczu 18. kolejki Serie A z Atalantą dwukrotnie wpisał się na listę strzelców, zdobywając setną i sto pierwszą bramkę w trykocie Rossonerich.

Piłkarze Milanu na rozpoczęcie nowego roku pokonali Atalantę 3:0. Fatalna postawa zespołu w rundzie jesiennej i odległe miejsce w tabeli Serie A spowodowały, że Rossoneri w derbach stolicy Lombardii nie mogli pozwolić sobie na nierozważną stratę punktów.

W 35. minucie spotkania Robinho przeprowadził skuteczną kontrę i zagrywał piłkę w pole karne, gdzie już czekał na niego Kaka. Brazylijczyk, kiedy otrzymał od swojego rodaka futbolówkę, nie zapomniał jak zdobywa się gole i bez problemu pokonał golkipera Atalanty. Tym samym było to setne trafienie Kaki w czerwono-czarnej koszulce od 2003 roku, czyli momentu, kiedy po raz pierwszy trafił na San Siro.

Gospodarze powiększyli swoją przewagę w 65. minucie, wówczas po raz drugi na listę strzelców wpisał się Kaka. Tym razem akcję rozpoczął Mario Balotelli, który wszedł w drugiej połowie z ławki rezerwowych, zagrał do Robinho, a ten po raz kolejny przy współpracy ze swoim przyjacielem z reprezentacji, który wykończył jego dośrodkowanie, powiększył przewagę Milanu nad rywalami. Wynik spotkania w 67. minucie podwyższył Cristante popisując się wspaniałym strzałem z dwudziestu metrów.

AC Milan - Atalanta 3:0

Bramki: 35' 65' Kaka, 67' Cristante

Żółte kartki: 48' Matri, 79' Raimondi

Sędziował: Sebastiano Peruzzo

Milan: Abbiati; De Sciglio, Zapata (83' Rami), Mexes, Emanuelson; Cristante, De Jong, Nocerino; Kaka, Robinho (74' Poli); Matri (58' Balotelli).

Atalanta: Consigli; Raimondi, Stendardo, Benalouane (74' Brienza), Brivio; Bonaventura (68' De Luca), Cigarini, Carmona (19' Baselli), Migliaccio; Moralez, Denis.