Liga włoska. Kolejne zwycięstwo Juventusu, Ronaldo nadal bez gola w nowych barwach! Bianconeri poradzili sobie z Parmą

PBER
AP/East News
Liga włoska. Serie A. W meczu kończącym sobotnie zmagania w Serie A beniaminek rozgrywek AC Parma przegrała u siebie z Juventusem (1:2). Pełny mecz w składzie bianconerich rozegrał Wojciech Szczęsny, nieoczekiwanie wciąż nie odblokował się Cristiano Ronaldo.

Juventus był stawiany w roli zdecydowanego faworyta tego spotkania. Parma jako beniaminek skazywana była na porażkę, Juve miało wręcz ją skompromitować, obnażyć wszelkie jej braki. Wszystko na to wskazywało, kiedy już w drugiej minucie bianconerich na prowadzenie wyprowadził Mario Mandżukić. Grający niezwykle ambitnie gospodarze zdołali jednak odpowiedzieć za sprawą strzału Gervinho. Należy wspomnieć, że źle zachował się w tej sytuacji Wojciech Szczęsny, który nie wyszedł do dośrodkowania. Polak odkupił swoje winy, gdy parę minut później uratował swój zespół w sytuacji sam na sam.

Po przerwie Juventus wziął się do roboty, choć niewielki był w tym udział Cristiano Ronaldo. Portugalczyk raz jeszcze irytował kibiców mistrzów Włoch swoją niską efektywnością, wzbudzając śmiech na stadionie beniaminka. Goście mieli szczęście, że przytomnością wykazał się Blaise Matuidi. Francuz po precyzyjnym podaniu Douglasa Costy mocnym strzałem wykończył akcję i zapewnił Juventusowi trzy punkty.

AC Parma – Juventus 1:2

Bramki: Gervinho 33' – Mario Mandżukić 2', Blaise Matuidi 58'
Żółte kartki: Luca Rigoni 45' – Miralem Pjanić 13', Federico Bernardeschi 40', Juan Cuadrado 90'

Parma: Sepe – Iacoponi, Alves, Gagliolo, Gobbi – Rigoni (Deiola 60'), Stulac, Barilla – Gervinho (Da Cruz 61'), Inglese, Di Gaudio (Ceravolo 80').

Juventus: Szczęsny – Cuadrado, Bonucci, Chiellini, Alex Sandro – Khedira (Dybala 80'), Pjanić (Can 73'), Matuidi – Bernardeschi (Costa 55'), Mandżukić, Ronaldo.