Liga włoska. Napoli zremisowało z Torino w "polskim meczu". Antonio Sanabria z pięknym golem przewrotką

Bartosz Głąb
28. kolejka, Serie A. Napoli - Torino 1:1.
28. kolejka, Serie A. Napoli - Torino 1:1. PAP/EPA
Liga włoska. Napoli w meczu inaugurującym 28. kolejkę rozgrywek zremisowało z Torino 1:1. Piotr Zieliński i Karol Linetty wyszli w podstawowych składach swoich drużyn. Gracz neapolitańskiej drużyny boisko opuścił po niewiele ponad godzinie gry, natomiast pomocnik turyńczyków został zmieniony w samej końcówce. Ozdobą meczu było trafienie Antonio Sanabrii, który strzałem przewrotką strzelił gola dla Torino.

Liga włoska. Napoli zremisowało z Torino w "polskim meczu"

W piątkowy wieczór w Neapoli od pierwszej minuty na murawie kibice mogli zobaczyć dwóch polskich pomocników. W ekipie gospodarzy zagrał Piotr Zieliński, natomiast w szeregach Torino wystąpił Karol Linetty. Dla "Zielka" to było pierwsza taka sytuacja po tym jak w dwóch spotkaniach pojawiał się tylko z ławki rezerwowych.

W pierwszej połowie mimo przewagi neapolitańczyków - kibice bramek nie oglądali. Te padły dopiero po zmianie stron. W 61. minucie Khvicha Kvaratskhelia i Mario Rui zainicjowali akcję na skrzydle, którą już w polu karnym przeciwnika wykończył Gruzin.

Liga włoska. Piękne trafienie Antonio Sanabrii ozdobą spotkania

Gospodarze z prowadzenia cieszyli się zaledwie trzy minuty. Już w 64. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zakotłowało się w polu karnym Napoli. Najlepiej w zamieszaniu podbramkowym zachował się Antonio Sarabia, który perfekcyjnie złożył się do przewrotki i doprowadził do wyrównania.

Chwilę później boisko opuścił Piotr Zieliński, którego zastąpił Hamed Junior Traore. Meczu nie dokończył również Karol Linetty. Gracz Torino został zmieniony w 88. minucie.

Wynik nie uległ już zmianie i zespoły musiały podzielić się punktami. Napoli pozostało na 7. miejscu w tabeli, a może spaść jeszcze niżej. W najbliższym tygodniu neapolitańską drużynę czekają dwa bardzo ważne spotkania. We wtorek zagra rewanż w 1/8 finałów Ligi Mistrzów przeciwko FC Barcelonie, a następny weekend podejmie na wyjeździe Inter Mediolan w hicie kolejki Serie A.

LIGA WŁOSKA w GOL24

To jest Liga Mistrzów wśród opraw. Oto najlepsze prace ultrasów Legii Warszawa z kończącego się 2023 roku. Jest na co popatrzeć, zresztą zerknijcie sami!

Najlepsze oprawy Legii Warszawa w 2023 roku. To prawdziwe dz...