Promień Żary musiał uznać wyższość Pogoni Świebodzin
Promień Żary musiał uznać wyższość Pogoni Świebodzin Facebook/KS Promień Żary
W trzeciej kolejce lubuskiej IV ligi obyło się bez większych niespodzianek, co nie oznacza jednak, że nie było ciekawie. 4

Lubuszanin nie zatrzymuje się

Na czele tabeli lubuskiej IV ligi umocnił się Lubuszanin Drezdenko, który odniósł trzecie zwycięstwo z rzędu. W Zielonej Górze pokonał on rezerwy miejscowej Lechii, choć to gospodarze prowadzili do przerwy 1:0 po golu Michała Pilarczyka. Po zmianie stron dwa szybkie ciosy zadali jednak Sebastian Surmaj i Marcin Celejewski, a kwadrans później trzeciego gola dorzucił Shunto Sawabe. W doliczonym czasie gry końcowy rezultat na 4:1 ustalił Daniel Moroz.

Premierowe zwycięstwo beniaminka

Pierwszy triumf na poziomie IV ligi zanotowała Stal Felgenhauer Jasień, która po dwóch remisach zapisała na swoim koncie trzy punkty. Podopieczni trenera Łukasza Czyżyka na własnym terenie pewnie pokonali Spójnię Ośno Lubuskie 4:0. Strzelanie rozpoczęło się dopiero w drugiej połowie, a sygnał do ataku dał Albert Cipior, który wykorzystał dwa rzuty karne w ciągu ośmiu minut. Chwilę później bramkę na 3:0 dołożył Azimov Bakhruman, a w doliczonym czasie gry mecz zamknął Artur Małecki.

Historyczna zdobycz rezerw Warty

Po raz pierwszy na czwartoligowych boiskach zapunktował drugi z debiutantów, AstroEnergy Warta II Gorzów. W starciu z Meprozetem Stare Kurowo piłkarze trenera Adama Suchowery dwukrotnie obejmowali prowadzenie po golach Adriana Ratajczyka. Za pierwszym razem błyskawicznie wyrównał jednak Bartosz Stuchly, a w 79 minucie wynik na 2:2 ustalił Christian Brodowski. Dla Meprozetu jest to już trzeci remis w bieżącej kampanii.

Ilanka górą w Sulęcinie

Emocje do samego końca towarzyszyły spotkaniu Stali Sulęcin z Ilanką Rzepin. Przez długi czas utrzymywał się bezbramkowy remis, który był zasługą m.in. kapitalnej dyspozycji obydwu bramkarzy, którzy świetnie spisywali się w stuprocentowych sytuacjach rywala. Pojedynek rozstrzygnął się dopiero w 86 minucie, kiedy piłka wpadła do siatki Stali po strzale Andrzeja Pawłowskiego i rykoszecie od jednego z defensorów.

Czarni zdobyli Sławę

Niemniej ciekawie było w meczu Dębu Sława-Przybyszów z Czarnymi Żagań. Już w dziesiątej minucie wynik otworzył ze strony gości Jakub Skiba. Miejscowi dążyli do wyrównania i godzinę później udało się to Radosławowi Szaferowi. Ekipa z Żagania była jednak w stanie odpowiedzieć na ten cios miejscowych i w 87 minucie trzy punkty zapewnił jej Janusz Szkarapat. Dodatkowo Dąb kończył pojedynek w dziesiątkę po drugiej żółtej kartce dla Radosława Szafera.

Pierwsza wygrana Pogoni Skwierzyna

Trzy punkty na swoim koncie zapisała Pogoń Skwierzyna, która przed własną publicznością pokonała Sprotavię Szprotawa 2:1. Mecz jednak lepiej zaczął się dla beniaminka z południa województwa, gdyż w 29 minucie do siatki gospodarzy trafił Kalu Uche. W drugiej odsłonie na listę strzelców wpisywali się już tylko podopieczni trenera Adriana Kinala. Najpierw w 50 minucie wyrównał Samuel De Souza Nascimento, a niedługo później gola na wagę zwycięstwa strzelił Remigiusz Brzytwa. Miejscowym nie przeszkodziła czerwona kartka, którą w doliczonym czasie gry obejrzał Karol Szczepanik.

Pogoń Świebodzin ze zdecydowanym zwycięstwem w Żarach

Pewny triumf na swoim koncie zapisała Pogoń Świebodzin, która w delegacji pokonała Promień Żary 3:0. Wynik w 32 minucie otworzył Nikita Melnyk, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego. Na początku drugiej połowy strzałem z dystansu podwyższył Kamil Pawlak, a w czwartej minucie doliczonego czasu gry gospodarzy dobił Julian Kamiński.

Wyniki trzeciej kolejki IV ligi:

• Pogoń Skwierzyna – Sprotavia Szprotawa 2:1 (bramki: Nascimento, Brzytwa – Uche)
  • Korona Kożuchów – ZAP Syrena Zbąszynek 1:2 (Ewembe – Weber, Dulat)
  • Stal Felgenhauer Jasień – Spójnia Ośno Lubuskie 4:0 (Cipior 2, Bakhruman, Małecki)
  • Stal Sulęcin – Ilanka Rzepin 0:1 (Pawłowski)
  • Lechia II Zielona Góra – Lubuszanin Drezdenko 1:4 (Michał Pilarczyk – Surmaj, Celejewski, Sawabe, Moroz)
  • Dąb Sława-Przybyszów – Czarni Żagań 1:2 (Szafer – Skiba, Szkarapat)
  • Odra Nietków – Polonia Słubice 0:2 (Gronostaj, Stadie)
  • Promień Żary – Pogoń Świebodzin 0:3 (Melnyk, Pawlak, Kamiński)
  • AstroEnergy Warta II Gorzów – Meprozet Stare Kurowo 2:2 (Ratajczyk 2 – Stuchly, Brodowski)