Trzy remisy i dwa obronione rzuty karne. Lubuscy trzecioligowcy zbierają punkty

Paweł Górski
Odra Bytom Odrzański wywalczyła jeden punkt w starciu z Wartą Gorzów
Odra Bytom Odrzański wywalczyła jeden punkt w starciu z Wartą Gorzów Facebook/ODRA Skrzynie ZAJĄC Bytom Odrzański
Spośród czterech meczów lubuskich drużyn w trzeciej kolejce III ligi aż trzy zakończyły się bezbramkowymi remisami. Jako jedyna punktów nie zdobyła Lechia Zielona Góra.

Carina zremisowała z Pniówkiem, choć grała w przewadze

Bartosz Szafer bohaterem Odry

W niedzielne południe w Gorzowie spotkały się AstroEnergy Warta oraz Odra Skrzynie Zając Bytom Odrzański. W pierwszej połowie nieco więcej groźnych okazji mieli goście, ale żadna z ekip nie umieściła piłki w siatce. Z kolei po zmianie stron inicjatywę wyraźnie przejęli gorzowianie, którzy rozpoczęli prawdziwe oblężenie bramki Odry.

Już kilka chwil po przerwie Warciarze doszli do pierwszych stuprocentowych sytuacji, lecz we wszystkich górą był bramkarz przyjezdnych, Bartosz Szafer. Golkiper zespołu z Bytomia Odrzańskiego przez całą drugą odsłonę bronił jak w transie i został prawdziwym bohaterem swojej drużyny. Dodatkowo w 87 minucie skutecznie interweniował on przy rzucie karnym Jakuba Dudy, uniemożliwiając następnie dobitkę. Dzięki tak znakomitej postawie Szafera spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Pierwszy punkt Stilonu

Dzień wcześniej – w starciu Stilonu z MKS-em Kluczbork – gorzowscy kibice również nie obejrzeli żadnego gola. A mogło się zacząć od mocnego uderzenia, gdyż już w ósmej minucie goście otrzymali rzut karny. Górą był jednak w tej sytuacji Szymon Czajor, który idealnie wyczuł zamiary Patryka Tuszyńskiego.

W spotkaniu zabrakło trafień, ale za to obfitowało ono w liczne przewinienia. Arbiter aż 13 razy sięgał po żółtą kartkę. W konsekwencji ekipa z województwa opolskiego kończyła mecz w dziesiątkę, gdyż w 81 minucie po raz drugi napomniany został Filip Wienczek. Niedługo później ten sam los spotkał trenera MKS-u Łukasza Ganowicza.

Nieudany wyjazd Lechii

Spośród lubuskich trzecioligowców jako jedyna punktów nie zdobyła Lechia Zielona Góra, która na wyjeździe uległa Karkonoszom Jelenia Góra. Miejscowi otworzyli wynik już w ósmej minucie, a niespełna pół godziny później podwyższyli na 2:0. W drugiej połowie zielonogórzanom udało się złapać kontakt – w 69 minucie rzut karny wykorzystał Mateusz Surożyński. Dolnośląski beniaminek nie wypuścił jednak zwycięstwa z rąk i w doliczonym czasie gry Nikodem Siudak ustalił końcowy rezultat na 3:1.

AstroEnergy Warta Gorzów – Odra Skrzynie Zając Bytom Odrzański 0:0

• Warta: Smug – Gajda, Maślanka, Wachowiak – Bielawski, Majerczyk (od 46 min Lewandowski), Jachno (od 46 min Ufir), Duda, Marchel (od 75 min Stasiak) – Gardzielewicz (od 66 min Walków), Krauz (od 83 min Ratajczyk).
  • Odra: Szafer – Cieśla, Jóźwiak, Skiba (od 71 min D. Koppenhagen), Stachurski (od 66 min Grzymisławski), Żukowski, Mkhwanazi, Skałecki, K. Koppenhagen (od 59 min Siudak), Belych (od 66 min Maliszewski), Kobiela.

Stilon Gorzów – MKS Kluczbork 0:0

• Stilon: Czajor – Mączyński, Karoń, Demianenko – Fediuk, Bohdanov, Łuszkiewicz, Kaczor (od 67 min Kurlapski) – Siwozad (od 60 min Milewski), Vaskou (od 78 min Kopeć), Drozdowicz.
  • MKS: Szczerbal – Pereira, Lechowicz, Lewandowski (od 73 min Zawada), Napora (od 61 min Przybylski), Nowak, Płonka, Trojanowski, Tuszyński (od 61 min Wienczek), Wiszniowski, Włodarczyk (od 80 min Rachel).
  • Żółte kartki: Mączyński, Łuszkiewicz, Vaskou, Demianenko, Karoń – Lechowicz, Wiszniowski, Włodarczyk, Płonka, Wienczek, Ganowicz (trener MKS-u).
  • Czerwone kartki: Wienczek, Ganowicz (obaj za dwie żółte).

Karkonosze Jelenia Góra – Lechia Zielona Góra 3:1 (2:0)

• Bramki: Baszak (6), Chmielewski (32), Siudak (90+2) – Surożyński (69 z rzutu karnego).
  • Karkonosze: Malec – Firmanty, Pojasek, Sierpina, Radziemski, Niemienionek, Baszak, Maciejewski, Jaros, Chmielewski, Kocot.
  • Lechia: Fabisiak – Iwanowicz, Babij, Tumala – Bambecki, Łoboda, Osiński, Zientarski – Surożyński, Matuszewski, Mycan.