Lukaku w formie, debiut Januzaja. Belgia wygrywa 5:1 z Luksemburgiem (ZDJĘCIA)

Grzegorz Ignatowski
Przygotowująca się do mistrzostw świata reprezentacja Belgii wygrała 5:1 w meczu towarzyskim z Luksemburgiem. Bohaterem spotkania był autor hat-tricka, Romelu Lukaku, ale ciepłe słowa należą się także debiutującemu Adnanowi Januzajowi.

Worek z golami szybko rozwiązał Romelu Lukaku, który trafił do siatki już w 3. minucie. Jednak później byliśmy świadkami sporej niespodzianki, bowiem po dziesięciu minutach wynik brzmiał 1:1. Sammy'ego Bossuta pokonał napastnik holenderskiego Waalwijk, Aurelien Joachim. Po kolejnych dziesięciu minutach wszystko wróciło do normy za sprawą niezawodnego Lukaku. Siedem minut po rozpoczęciu drugiej połowy 21-letni napastnik skompletował hat-tricka, po czym trener Marc Wilmots uznał chyba, że już wystarczy, ponieważ kilka chwil później w jego miejsce wszedł Divock Origi. Zejście najlepszego strzelca nie spowodowało jednak osłabienia siły ognia, gdyż w 71. minucie po świetnym podaniu Kevina De Bruyne drogę do siatki odnalazł Nacer Chadli. Wynik meczu na 5:1 ustalił celnym strzałem z rzutu karnego De Bruyne.

W meczu z Luksemburgiem debiutował Adnan Januzaj, który spisał się poprawnie. Skrzydłowy Manchesteru United pojawił się na boisku po przerwie w miejsce Edena Hazarda i od początku starał się indywidualnymi akcjami rozerwać defensywę przeciwnika. Po jednym z jego dośrodkowań Marouane Fellaini miał znakomitą szansę do zdobycia gola, lecz zabrakło mu precyzji przy strzale głową z bliskiej odległości.

Belgowie wygrali pewnie, ale nie da się pominąć faktu, że Luksemburg w początkowej fazie meczu napędził im nieco strachu. Jednak nie można wyciągać z tego daleko idących wniosków. Na mistrzostwach świata rywale będą bardziej wymagający, ale też będą grali zupełnie inną piłkę. O formie jednego z kandydatów do odegrania roli "Czarnego Konia" mundialu przekonamy się 1. czerwca, kiedy to podopieczni Marca Wilmotsa zmierzą się ze Szwecją. Ostatnim sprawdzianem przed mistrzostwami świata będzie mecz z Tunezją, który odbędzie się 7 maja.

BELGIA - LUKSEMBURG 5:1 (2:1)
Lukaku 3, 23, 53, Chadli 71, De Bruyne 90(+1) − Joachim 13

BELGIA: Bossut − Alderweireld (46. Vanden Borre), Kompany, Vermaelen (46. Van Buyten), Vertonghen (77. Lombaerts)− Fellaini, Witsel (46. Defour) − De Bruyne, Hazard (46. Chadli), Mirallas (46. Januzaj) − Lukaku (60. Origi)
LUKSEMBURG: Moris − Jaenisch, Chanot, Philipps (83. Holter), Schnell − Mutsch, Jans − Bensi, Gerson (88. Turpel), Joachim − Da Mota (77. Laterza)