Łukasz Fabiański zmienił w przerwie meczu Newcastle United - West Ham United kontuzjowanego Alphonso Areolę. Jego drużyna przegrała

Jakub Jabłoński
Łukasz Fabiański zameldował się na boisku. Zastąpił kontuzjowanego kolegę!
Łukasz Fabiański zameldował się na boisku. Zastąpił kontuzjowanego kolegę! BEN STANSALL/AFP/East News
Łukasz Fabiański pojawił się na boisku w meczu 30. kolejki angielskiej Newcastle United - West Ham United (4:3). W barwach "Młotów" polski bramkarz pojawił się w 46. minucie zastępując kontuzjowanego Alphonso Areolę. Jego drużyna minimalnie przegrała z podopiecznymi Eddiego Howe'a. Polak puścił trzy bramki. Decydujące trafienie padło w 90. minucie.

Łukasz Fabiański zastąpił w przerwie meczu Newcastle - West Ham kontuzjowanego kolegę

Polski bramkarz na placu gry zameldował się w 46. minucie zastępując kontuzjowanego francuskiego bramkarza Alphonso Areolę. Przed jego wejściem "Młoty" zdołały odwrócić niekorzystny dla siebie wynik.

Po tym jak w 6. minucie Alexander Isak wykorzystał rzut karny do głosu zaczęli dochodzić już tylko przyjezdni na St. James' Park. Najpierw wyrównał Michail Antonio, a potem prowadzenie zapewnił w tym meczu tuż przed przerwą Mohammed Kudus zdobywając bramkę w dziesiątej minucie doliczonego czasu gry do pierwszej połowy.

Od razu po rozpoczęciu drugiej części i wraz z obecnością "Fabiana" na boisku goście objęli dwubramkowe prowadzenie. Kolejnym katem drużyny Eddiego Howe'a stał się Jarrod Bowen. Jednak "Sroki" nie myślały składać broni.

Newcastle United walczyło. "Sroki" rozpoczęły pościg

Piłkarze młodego szkoleniowca dostali w 77. minucie kolejny rzut karny. No i kolejny raz szwedzki napastnik pokonał golkipera. Na nasze nieszczęście bronił polski bramkarz - Łukasz Fabiański. Były już reprezentant Polski nie wyczuł "jedenastki" i podobnie do Francuza musiał kapitulować z tego stałego fragmentu gry.

W 83. minucie Fabiański pozostał bezradny po składnej akcji gospodarzy, którą świetnie sfinalizował Harvey Barnes po dograniu Alexandra Isaka. Na kilka minut przed końcem meczu spotkanie rozpoczęło się od nowa. Czy będzie w stanie ktoś przechylić raz jeszcze szalę na swoją stronę?

Ostatecznie to gospodarze zadali decydujący cios. Barnes popisał się kolejnym golem i dubletem w meczu 30. kolejki angielskiej ekstraklasy. Anglik po podaniu Gordona nie dał szans Fabiańskiemu kapitalnym uderzeniem z prawej nogi sprzed pola karnego. Skrzydłowy, który wszedł w 67. minucie stał się prawdziwym jokerem drużyny Howe'a.

Po meczu Polska - Estonia na Jana Bednarka spadła ogromna fala krytyki. Obrońca Southampton zawalił przy jedynym golu naszych rywali. Jaki w życiu prywatnym jest 27-letni defensor? To kochający mąż i ojciec. Czasem przed telewizorem dopinguje go... pies. Ślub wziął pod Nowym Sączem w 2022 roku. Poznaj piłkarza reprezentacji Polski bliżej.Aby zobaczyć wszystkie zdjęcie klikaj strzałkę w prawo!

Jan Bednarek w życiu prywatnym. Obrońca reprezentacji Polski...