Manchester jednak pierwszy

Marcin Szczepański
Lech Poznań - Manchester City 3:1
Lech Poznań - Manchester City 3:1 Roger Gorączniak (Ekstraklasa.net)
Niewiele zabrakło Lechowi Poznań, by awansować do dalszej fazy Ligi Europejskiej z pierwszego miejsca w grupie. Na przeszkodzie stanął Manchester City, który zremisował z Juventusem Turyn 1:1 i zachował pozycję lidera.

Bardzo długo wszystko układało się po myśli Mistrza Polski. Lech szybko objął prowadzenie w spotkaniu z Salzburgiem, a w 43. minucie dotarła dobra wiadomość z Turynu, gdzie Juventus po bramce młodego napastnika, Nicolo Gianettiego.

Zobacz galerię zdjęć z meczu

O ile Lech utrzymał jednak prowadzenie do końca, o tyle Juve dało sobie w drugiej połowie wbić bramkę wyrównującą. Pierwsze miejsce w grupie zapewnił City Jo, trafiając w 77. minucie spotkania.

Dzięki punktowi zdobytemu w Turynie Manchester zachował pierwsze miejsce w grupie, Lech natomiast będzie w jutrzejszym losowaniu w trudniejszej sytuacji, ponieważ jego rywalem będzie jeden ze zwycięzców grup, bądź drużyna która odpadła z Ligi Mistrzów.