Marcin Matysiak, trener piłkarzy ŁKS apeluje do kibiców łódzkiej drużyny

Jan Hofman
Jan Hofman
W zaległym meczu 17. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Stal Mielec pokonała ŁKS Łódź 1:0.

Marcin Matysiak, trener ŁKS, powiedziała po meczu: - Mam mieszane odczucia po tym spotkaniu. Mecz zaczęliśmy dosyć dobrze. Ustawiliśmy się dosyć wysoko, kilka razy udało nam się odebrać piłkę. Jednak tak było przez pierwsze 10 minut. Potem ewidentnie brakowało nam jedności w działaniu. W efekcie Stal stworzyła sobie więcej sytuacji podbramkowych. W nieodpowiedni sposób zabezpieczaliśmy swoje ataki. Rywal bardzo dobrze funkcjonował wówczas w fazie przejścia z obrony do ataku. Po jednej z takich akcji zdobył bramkę.

Jeszcze w końcówce pierwszej połowie zmieniłem ustawienie drużyny i nie wyglądała ona źle w naszym wykonaniu. W drugiej połowie żadna z bramek przez nas zdobytych nie została uznana. Jednak ta część gry pokazała, że jest potencjał w drużynie. Moim zdaniem nasz zespół zasłużył na remis.

Chciałem skierować się do kibiców ŁKS. Na pewno to nie jest najlepszy czas dla wszystkich sympatyków klubu. Jednak ja, cały sztab, drużyna robimy wszystko, aby wyjść z tej sytuacji z twarzą, honorem.