Mecz Brazylia - Kolumbia - sprawdź wynik, zobacz skrót meczu [RELACJA]

ZA
Brazylia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata wygrała z Kolumbią 2:1. Dla Canarinhos gole strzelili Thiago Silva i David Luiz, a dla Kolumbii trafił James Rodriguez z rzutu karnego.

BRAZYLIA – KOLUMBIA [2:1]

6' Thiago Silva, 69' David Luiz – 81' James Rodirguez (karny)

Brazylia – Kolumbia [RELACJA]

Spotkanie rozpoczęło się idealnie dla Brazylijczyków. Po rzucie rożnym w polu karnym najlepiej zachował się Tahigo Silva, który z bliska wpakował piłkę do kolumbijskiej bramki. Gospodarze mundialu prowadzili i dalej grali odważnie, ofensywnie. To była zupełnie inna Brazylia niż w poprzednich meczach. Podopieczni Luisa Felipe Scolariego szturmowali bramkę Kolumbii, ale nie strzelili już kolejnego gola przed przerwą. Kilka razy dobrze bronił David Ospina, a także sami Brazylijczycy w kilku sytuacjach pudłowali.

Kolumbijczycy w pierwszej połowie byli nieobecni. Jakby przestraszeni, wolni, bez pomysłu. Poza jednym zmarnowanym kontratakiem niewiele pokazali w ataku.

Po przerwie Brazylia nie miała już takiej przewagi, ale Kolumbia wciąż nie przypominała drużyny z poprzednich spotkań na mundialu. Ich ofensywnie poczynania Brazylijczycy łatwo rozbijali. W 69. minucie bramkę zdobył drugi ze stoperów David Luiz, który fantastycznie uderzył z rzutu wolnego.

W 80. minucie nadzieje Kolumbijczykom przywrócił James Rodriguez, który wykorzystał rzut karny. Ale było to tylko honorowe trafienie.

Kilka minut później na noszach boisko opuścił Neymar.