Mecz Lechia Gdańsk – Korona Kielce ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

Jacek Czaplewski
Lechia – Korona LIVE! Preludium do derbów Trójmiasta
Lechia – Korona LIVE! Preludium do derbów Trójmiasta Przemyslaw Swiderski
Mecz Lechia Gdańsk – Korona Kielce ONLINE. 14. kolejka zostanie dokończona w Gdańsku. Lechia po szalonym spotkaniu z Lechem (3:3) postara się naprężyć muskuły przed derbami z Arką. Rywalem Korona, która czeka na pierwsze wyjazdowe zwycięstwo. Początek o 18:00, relacja LIVE w GOL24.

Mecz Lechia Gdańsk – Korona Kielce ONLINE

Korona ma niezły czas. Ostatni raz przegrała w połowie września i to tylko 0:1 w Poznaniu z Lechem. Pomimo rotacji jest o krok od awansu do półfinału Pucharu Polski. W lidze potrafiła pokonać obie Wisły, a także odwrócić wynik w Zabrzu z Górnikiem. I to wszystko bez skutecznego napastnika.

- Jesteśmy dobrze przygotowani do meczu w Gdańsku. Chcielibyśmy w końcu wygrać na wyjeździe w meczu ekstraklasy – podkreśla trener Gino Lettieri, któremu sen z powiek spędzały w weekend urazy Ivana Jukicia, Adnana Kovacevicia oraz Jacka Kiełba. Nie wiadomo czy ktokolwiek z tej trójki wyjdzie w podstawowej jedenastce. - Ivan nie może stanąć na nogę – mówił jeszcze w piątek Lettieri.

Lechia po zmianie trenera gra w kratkę. Wyszarpała zwycięstwo z Zagłębiem Lubin, by następnie mimo niezłej gry przegrać z Legią w Warszawie. Ostatni mecz z Lechem Poznań należał do kategorii tych szalonych. Wynik zmienił się jak w kalejdoskopie. W pewnym momencie było 3:2 dla rywala grającego w przewadze liczebnej. Wyrównanie nastąpiło w 76 minucie. - Rozmawiałem z zawodnikami w szatni i powiedziałem, że jestem dumny, jak grali w "10" przez 40 minut i w ogóle przez całe spotkanie. Nie zagraliśmy świetnie, ale jestem zadowolony z zaangażowania drużyny – stwierdził po spotkaniu trener Adam Owen. Dzisiaj powinien mieć większe pole manewru, ponieważ po kontuzjach do składu wracają Jakub Wawrzyniak z Grzegorzem Wojtkowiakiem. Dobiegła też końca dyskwalifikacja Romario Balde.

W Gdańsku spotkanie z Koroną traktują jako preludium do piątkowych derbów z Arką Gdynia.

Nie zagrają:

Lechia: Haraslin, Peszko (kontuzje), Nalepa (pauza za czerwoną kartkę)
Korona: Gardawski, Aankour (kontuzje), Jukić (?), Kovacević (?)

Przewidywane składy:

Lechia: Kuciak – Milos, Wojtkowiak, Augustyn, Wawrzyniak – Flavio Paixao, Sławczew, Nunes, Krasić, Wolski – Marco Paixao.
Korona: Gostomski - Rymaniak, Kovacević (Barry?), Dejmek, Miś – Kiełb, Cvijanović, Żubrowski, Możdżeń, Jukić (Górski?) – Soriano.

Forma w ostatnich meczach:

Lechia Gdańsk:
Lechia – Lech Poznań 3:3 (Ekstraklasa, 21.10.2017)
Legia Warszawa – Lechia 1:0 (Ekstraklasa, 15.10.2017)
Lechia – Zagłębie Lubin 1:0 (Ekstraklasa, 30.09.2017)

Korona Kielce:
Zagłębie Lubin – Korona 0:1 (Puchar Polski, 26.10.2017)
Górnik Zabrze – Korona 3:3 (Ekstraklasa, 20.10.2017)
Korona – Wisła Płock 2:0 (Ekstraklasa, 13.10.2017)

Ostatnie mecze bezpośrednie:

Lechia – Korona 0:0 (Ekstraklasa, 14.05.2017)
Korona – Lechia 2:0 (Ekstraklasa, 17.12.2016)
Lechia – Korona 3:2 (Ekstraklasa, 12.08.2016)

Mecz Lechia Gdańsk – Korona Kielce TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Eurosport 1. W internecie mecz dostępny w aplikacji IPLA TV oraz Eurosport Player. Na relację LIVE zapraszamy do GOL24.pl. Startujemy o 18:00.