Mecz Piast Gliwice - Lech Poznań ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

Maciej Brzeziński
Piast Gliwice podejmuje dziś Lecha Poznań
Piast Gliwice podejmuje dziś Lecha Poznań Waldemar Wylegalski / Polska Press
Piast i Lech mają zupełnie odmienne cele w bieżącej kampanii. Obie ekipy zmierzą swoje siły w sobotni wieczór w ramach 22. kolejki Lotto Ekstraklasy. Faworytami są poznaniacy, ale gliwiczanie potrzebują punktów.

Mecz Piast Gliwice - Lech Poznań ONLINE

Po 21. kolejce oba zespoły znajdują się na dwóch różnych biegunach tabeli Lotto Ekstraklasy. Mimo iż runda wiosenna rozpoczęła się w miniony weekend, to już pierwsza kolejka 2017 roku pokazała o co będą walczyć obie drużyny. Piast na inaugurację przegrał w Szczecinie z Pogonią 1:2, a Lech pewnie pokonał na własnym boisku Bruk-Bet Termalicę Nieciecza 3:0. Gospodarze z dorobkiem 22 punktów są tuż nad strefą spadkową i zajmują czternastą lokatę. Lechici mają 35 „oczek” i ciągle są w walce o najwyższe cele.

W poniedziałkowe popołudnie zawodnicy Radosława Latala przegrali dosyć pechowo mimo iż początek meczu należał do nich. Gliwiczanie wyszli na prowadzenie w 28. minucie po pięknym strzale z woleja Michała Papadopulosa i przez większą część spotkania wydawało się, że wrócą do domu z trzema punktami. Portowcy zagrali jednak bardzo ambitnie w końcówce meczu. W 71. minucie wyrównali, a na minutę przed końcem zdobyli gola na wagę zwycięstwa. Piast zagrał dwie zupełnie różne połowy i to zadecydowało o porażce. - W pierwszej połowie graliśmy bardzo dobrze. Druga była zupełnie inna. Pogoń grała dobrze, a my mieliśmy problemy na skrzydłach. Traciliśmy też piłki w środku pola - mówił po meczu rozgoryczony trener Latal.

W sobotni wieczór ma być inaczej. Gliwiczanie chcą z pewnością zapomnieć o porażce w Szczecinie i zdobyć pierwsze ligowe punkty na wiosnę. O to będzie jednak niezmiernie trudno czego jest świadomy trener Piasta. - Czeka na trudne zadanie, ale musimy walczyć. Wiemy, jakie mamy problemy i ilu piłkarzy u nas nie zagra. Musimy jednak zrobić wszystko, żeby zdobyć w tym spotkaniu jak najwięcej punktów - przekazał Radosław Latal za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej klubu. W sobotnim spotkaniu na pewno nie zagrają Uros Korun i Marcin Pietrowski, którzy są zawieszeni za kartki. Z urazami zmagają się ciągle Hebert i Michał Masłowski, a trener także nie może ciągle liczyć na Mateusza Maka.

W piątek do klubu wrócił Sasa Ziviec. Słowak 31 stycznia został wypożyczony do występującego w Serie B US Latina Calcio, ale tam nie został zgłoszony w odpowiednim czasie do gry. Nad zawodnikiem pojawiło się widmo braku gry przez pół roku. W związku z zaistniałą sytuacją Piast zwrócił się do włoskiego klubu z propozycją rozwiązania umowy wypożyczenia. Zawodnik został od razu zgłoszony do rozgrywek Lotto Ekstraklasy i będzie mógł już zagrać w sobotnim spotkaniu.

Lechici jadą do Gliwic w roli faworyta. W klubie są bojowe nastroje i sztab szkoleniowy zespołu nie wyobraża sobie innego rozstrzygnięcia jak zwycięstwo. - Jestem spokojny o swój zespół. Widzę nastawienie swoich zawodników. Jeśli zagrają z takim zaangażowaniem jak trenują to jestem przekonany, że wygramy w Gliwicach - mówił przed wyjazdem do Gliwic trener Lecha, Nenad Bjelica.

Kadra Kolejorza na to spotkanie liczy dwudziestu graczy. Mimo to poznaniacy nie zagrają w optymalnym zestawieniu. Szkoleniowiec Lecha nie będzie miał do dyspozycji Matusa Putnockiego, Jana Bednarka i Nickiego Bille Nielsena. Słowak nabawił się urazu podczas piątkowego meczu z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza, u Bednarka ciągle widać skutki ospy wietrznej, a Nicki Bille Nielsen mimo iż trenuje na pełnych obrotach to nie znalazł się w kadrze meczowej.

Piast i Lech mierzyły się w najwyższej klasie rozgrywkowej czternaście razy. Lepszy bilans ma zespół z Poznania, który wygrał dziewięć meczów. Gliwiczanie zwyciężali trzy razy, a tylko dwukrotnie obie ekipy podzieliły się punktami. Kto będzie górą w sobotę?

NIE ZAGRAJĄ:

Piast: Korun, Pietrowski (kartki), Mak, Masłowski (rehabilitacja)

Lech: Putnocky (kontuzja), Bednarek (choroba), Nicki Bille (poza kadrą)

FORMA W OSTATNICH MECZACH:

Piast Gliwice:
Pogoń Szczecin – Piast Gliwice 2:1 (Ekstraklasa)
Piast Gliwice – Znojmo 0:3 (sparing)
Rapid Vienna – Piast Gliwice 2:1 (sparing)
Altach – Piast Gliwice 1:1 (sparing)
CSKA Moskwa – Piast Gliwice 2:0 (sparing)

Lech Poznań:
Lech Poznań – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 3:0 (Ekstraklasa)
Lech Poznań – FK Ufa 0:0 (sparing)
Lech Poznań – Beroje Stara Zagora 3:1 (sparing)
Lech Poznań – Ujpest FC 1:1 (sparing)
Lech Poznań – Elana Toruń 8:0 (sparing)

NA KOGO WARTO ZWRÓCIĆ UWAGĘ?

Jasmin Burić – Bośniak w sobotę zastąpi w bramce Kolejorza kontuzjowanego Matusa Putnockiego. Będzie musiał pokazać swoje umiejętności, a być może przekona do siebie trenera Bjelicę. Ponadto dla Burica będzie to dobre przetarcie przed dwumeczem z Pogonią Szczecin w półfinale Pucharu Polski

SĘDZIA: Tomasz Kwiatkowski z Warszawy

PRZEWIDYWANE SKŁADY:

Piast: Szmatuła - Mokwa, Sedlar, Girdvainis, Mraz - Murawski, Vranjes, Szeliga, Bukata - Jankowski, Papadopulos

Lech: Burić - Kędziora, Nielsen, Wilusz, Kostewycz - Trałka, Makuszewski, Gajos, Jevtić, Majewski - Kownacki

Mecz Piast Gliwice – Lech Poznań TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Canal+ Sport (w wersji mobilnej spotkanie dostępne dzięki platformie Canal+ Sport Online). Wstęp do meczu Piast Gliwice - Lech Poznań rozpocznie się o godzinie 20:00 w Canal+ Sport . Początek transmisji z meczu o godzinie 20:25 w Canal+ Sport. Relacja LIVE z Piast - Lech w GOL24.pl