Mecz w Szwecji przerwany z powodu śmierci kibica

Grzegorz Ignatowski
Na meczu Djurgardens doszło do zadymy
Na meczu Djurgardens doszło do zadymy x-news
Mecz na inaugurację sezonu szwedzkiej ligi, grającej systemem wiosna-jesień, pomiędzy Djurgarden Sztokholm i Helsingborgiem został przerwany, a następnie zawieszony w 41. minucie. Powodem była agresywna reakcja kibiców na śmierć jednego z kolegów, który został pobity w drodze na mecz.

Fani gości zaczęli zachowywać się agresywnie po tym, jak dostali informacje o śmierci jednego z kolegów. Około 41. minuty kibice wbiegli na murawę, by wyrazić swój gniew. Arbiter Martin Hansson natychmiast zdecydował, że mecz nie będzie kontynuowany.

Jeden z sympatyków Djurgarden został ciężko pobity w drodze na dzisiejszy mecz. Pobity kibic został odwieziony do szpitala, lecz lekarze nie zdołali uratować jego życia. Krótko po godzinie 16:00 policja poinformowała nas o jego śmierci. Rodzina Djurgarden Sztokholm jest w żałobie. Nie da się opisać słowami tego, co teraz czujemy − głosi komunikat na oficjalnej stronie internetowej Djurgarden.

W momencie przerwania meczu było 1:1. Jak na razie niew iadomo kiedy i czy w ogóle spotkanie będzie kontynuowane.