Michał Probierz po meczu z Zagłębiem Sosnowiec: Nasza gra ma coraz lepsze momenty

krk
Anna Kaczmarz / Polska Press
Cracovia po porażce z Wisłą Płock powróciła na właściwe tory. Po dwóch trafieniach Airama Cabrery "Pasy" pokonały Zagłębie Sosnowiec 2:1. - Nasza gra ma coraz lepsze momenty, potrafimy dobrze utrzymać się przy piłce, zmienić obraz gry - mówił po meczu Michał Probierz.

Michał Probierz, Cracovia:

Zagłębie Sosnowiec potrafi grać dobrą piłkę i to się potwierdziło. Szkoda, że nie zamknęliśmy meczu trzecią bramką - brakowało wykończenia. W pierwszej fazie kontrolowaliśmy spotkanie i do przerwy mogliśmy prowadzić nawet 2:0 mimo niebezpiecznego uderzenia Pawłowskiego. Pod koniec pojawiła się niepotrzebna nerwówka, lecz zespół też musi się takich momentów uczyć - utrzymywać wynik, grać do końca.

Nasza gra ma coraz lepsze momenty, potrafimy dobrze utrzymać się przy piłce, zmienić obraz gry. Teraz chcemy się przygotować do następnego meczu z Wisłą, a podczas przerwy reprezentacyjnej prawdopodobnie wyjechać i rozegrać sparing.

Robertas Pouskas, II trener Zagłębia Sosnowiec:

W pierwszej połowie gra była wyrównana. Cracovia grała szybciej od nas, lecz mogliśmy zmienić rezultat, mieliśmy inicjatywę. Mogliśmy przycisnąć gospodarzy. W drugiej części rywale zdobyli kolejną bramkę i przeszliśmy na grę z trzema obrońcami. Nie było jednak źle - zawodnicy chcieli, walczyli, brakowało być może tylko troszkę agresji.

źródło: Cracovia